Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot trzeci i liczy na więcej. "Nasi wyborcy lubią długo spać"

0
Podziel się:

Według sondażu exit poll, Ruch Palikota wejdzie do Sejmu z poparciem 10,1 procent.

Palikot trzeci i liczy na więcej. "Nasi wyborcy lubią długo spać"
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

aktualizacja: 23:15

Janusz Palikot komentując pierwsze exit poll podkreślił, że wyniki z komisji wyborczych będą na pewno lepsze dla jego partii niż wyniki sondaży.

Janusz Palikot powiedział na antenie TVP Info, że jego ugrupowanie jest gotowe poprzeć w Sejmie nawet koalicję PO-PSL, jeżeli ta będzie realizowała postulaty Ruchu Palikota.

-_ Dlaczego? Dlatego, że jeżeli kilka milionów Polaków poparło tę ideę nowoczesnego państwa, to ja jestem przekonany, że także partie środka, partie prawicowo - centrowe, także część tych postulatów będą chciały wprowadzić w życie _ - powiedział Palikot.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANUSZA PALIKOTA:

(Źródło: IAR)

Robert Leszczyński z Ruchu Palikota powiedział po ogłoszeniu pierwszych sondaży, że ostateczny wynik partii będzie dużo wyższy. - _ Wyniki sondaży będą dla nas coraz lepsze. Nasi wyborcy to młodzi ludzie, którzy lubią spać do późna _ - przekonuje Leszczyński. - _ Gdybyśmy mieli jeszcze trzy tygodnie kampanii, nie musielibyśmy szukać koalicjantów _- dodaje.

Zapytany o ewentualną koalicję z PO, Leszczyński odpowiedział twierdząco. -_ Nie życzę Donaldowi Tuskowi, żeby miał nas w opozycji _ - oświadczył.

*Według sondażu exit poll, Ruch Palikota *wejdzie do Sejmu z poparciem 10,1 procent. Przekładałoby się to na 39 mandatów poselskich.

- _ Koalicja nie ma żadnego znaczenia, Ruch Palikota może bez obejmowania jakichkolwiek stanowisk poprzeć rząd fachowców - _ mówił Janusz Palikot po ogłoszeniu wyników sondażu TNS OBOP.

Jednocześnie Palikot powiedział, że premier powinien rozpocząć rozmowy koalicyjne właśnie od Ruchu Palikota, ale jak dodał - _ to on wygrał te wybory i on musi wziąć na siebie odpowiedzialność _.

Pierwsze powyborcze sondaże sympatycy i członkowie Ruchu Palikota przyjęli z euforią. Tłum skandował _ Janusz! Janusz! _. Sam Palikot podkreślał, _ że czuje ogromną radość, że wszystko jest możliwe _.

_ - W Polsce bez dotacji budżetowych, bez billboardów, bez spotów w komercyjnym czasie można uprawiać politykę. To jest fenomenalne. Półtora miesiąca temu sondaże dawały Ruchowi Palikota od jeden do dwóch procent. To jest fenomenalny sukces społeczeństwa obywatelskiego _ - mówił Palikot.

Jak zaznaczył, wynik jego ugrupowania pokazuje, że miliony Polaków chcą państwa przyjaznego, świeckiego, obywatelskiego i społecznego. - _ Państwa, w którym wiara jest prywatną sprawą każdego. Państwa, w którym urzędnik jest do pomocy, a nie do kontroli; państwa, w którym to obywatele, a nie partyjni działacze decydują o większości spraw _ - dodał.

Palikot podkreślił, że chodzi też o państwo, które ma charakter społeczny, _ czyli ma odwagę rozwiązywać problemy społeczne nie przez delegalizację i wsadzanie ludzi do więzienia, ale przez realną politykę społeczną _. _ - Miliony Polaków w to wierzą, marzą o takim kraju, to wspaniała fantastyczna informacja dla nas wszystkich _ - podkreślił.

Do zebranych w sztabie zwrócił się z apelem o powtórzenie słów zobowiązania Ruchu: _ My, ludzie Ruchu Palikota, zobowiązujemy się być wierni idei nowoczesnego państwa, państwa świeckiego, społecznego, obywatelskiego i przyjaznego. Tej nadziei nie zawiedziemy. Dziękuje bardzo _.

Palikot podkreślił również, że _ koalicja nie ma żadnego znaczenia _, a jego partia _ może poprzeć bez obejmowania jakichkolwiek stanowisk rząd fachowców _. Pytany, czy czeka na zaproszenie od Donalda Tuska do rozmów o kolacji, podkreślił, że _ czeka na rozmowy ze wszystkimi liderami _. _ - Mam nadzieję, że będą to rozmowy konstruktywne, które mają szanse stworzyć program nowoczesnego państwa. Wszystko jedno, czy będziemy w roli koalicjanta, czy konstruktywnej opozycji _ - podkreślił.

Z kolei dopytywany, czy Donald Tusk powinien zwrócić się do niego w pierwszej kolejności, Palikot zaznaczył, że _ byłoby dziwne, gdyby premier nie uwzględnił tego, iż miliony Polaków głosowały na program Ruchu Palikota _. Pytany, kto miałby znaleźć się w rządzie fachowców, zapowiedział, że jego partia przedstawi taką listę w przyszłym tygodniu.

Czytaj więcej na temat Palikota w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;o;palikocie;moze;odegrac;wazna;role,76,0,931404.html) Polski Berlusconi i zarazem trochę Stańczyk _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ ocenia, że renegat z Platformy wykazał się właściwym instynktem po katastrofie smoleńskiej i wykorzystał swoją szansę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t83736.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ujawniaja;kulisy;ruchu;poparcia;palikota,70,0,924998.html) Kulisy Ruchu Palikota: długi, pogróżki, wyzwiska Stowarzyszenie nie płaci swoim kontrahentom - twierdzą jego byli członkowie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t152847.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/palikot;chce;zwalczyc;swiatowy;kryzys;dzieki;zdrowiu,170,0,924842.html) Palikot ma broń na światowy kryzys. Był u lekarza Według niego, w _ rządzie najlepszych Polaków _ mogliby się znaleźć m.in. Adam Bodnar, Magdalena Środa i Jerzy Hausner.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)