Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot sprawdzi, czy Macierewicz jest odpowiedzialny śmierci agentów WSI

0
Podziel się

Polityk zaznaczył, że zainicjował wyjaśnienie tej kwestii, ponieważ Macierewicz pojawił się jako kandydat na ważną twarz w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Palikot sprawdzi, czy Macierewicz jest odpowiedzialny śmierci agentów WSI
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEqoHbFN

Janusz Palikot powiedział, że zwrócił się do wiceprzewodniczącego sejmowej komisji ds. służb specjalnych Artura Dębskiego (RP) o wyjaśnienie, czy Antoni Macierewicz może być odpowiedzialny za śmierć i uwięzienie agentów Wojskowych Służb Informacyjnych, którzy zostali wymienieni w jego raporcie.

_ Sprawa jest bardzo poważna, dotyczy kilkunastu osób, jak informują media niepolskie z obszarów dawnego Związku Radzieckiego, gdzie ci agenci zostali przechwyceni i albo zginęli albo trafili do różnego rodzaju więzień _ - powiedział Palikot na konferencji prasowej w niedzielę w Lublinie.

Palikot zaznaczył, że zainicjował wyjaśnienie tej kwestii, ponieważ Macierewicz _ pojawił się jako kandydat na ważną twarz w rządzie Jarosława Kaczyńskiego _. Dodał, że poprosił Dębskiego o podjęcie wszystkich działań i czynności możliwych w ramach sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Wkrótce podjęta ma być decyzja, czy sprawa zostanie skierowana do prokuratury.

bEqoHbFP

_ Artur Dębski podjął te działania. W najbliższym czasie materiały, które mogą być ujawnione, zostaną ujawnione i podjęta zostanie decyzja czy kierujemy sprawę do prokuratury, zawiadamiającą o możliwości popełnienia - umyślnego czy nieumyślnego, to będzie zależało od tych informacji - zabójstw przez Antoniego Macierewicza w stosunku do osób pracujących na rzecz polskiego państwa w wywiadzie lub kontrwywiadzie _ - powiedział Palikot.

Palikot dodał, że część materiałów już napłynęła i trwa ich przegląd, inne mają napłynąć w najbliższym czasie. _ Z tego się rysuje obraz czarny dla Antoniego Macierewicza, zdaniem Dębskiego, bo ja sam tych materiałów nie znam, nie widziałem i nie mogę ich widzieć _ - zaznaczył Palikot.

Dodał, że jeśli Dębski _ utwierdzi się w tym przekonaniu _, to on będzie go namawiał do złożenia doniesienia do prokuratury.

_ Nie ulega wątpliwości - dzisiaj to mogę powiedzieć - że opublikowanie listy tych nazwisk agentów Wojskowych Służb Informacyjnych naraziło tych ludzi na szykany. Czy są wystarczają powody by powiązać te szykany, czasem śmierć, z tym raportem, co do czasów, miejsc czy okoliczności, to zdecyduje później prokuratura czy sąd _ - powiedział Palikot.

bEqoHbFV
Czytaj więcej w Money.pl
Będzie kara dla Palikota za "pijacką wyprawę"? _ Wypowiedzi posła Palikota nie zawierają żadnej konstruktywnej krytyki, są jedynie podłymi oszczerstwami wobec politycznych konkurentów _.
Powstanie nowa partia? Nowicka ujawnia Na pytanie, czy zamierza wrócić do klubu Ruchu Palikota, powiedziała, że trudno powiedzieć, bo _ nie kupuje się kota w worku _.
Były manipulacje przy raporcie z katastrofy? Kolejne starcie zespołów badających katastrofę smoleńską. Maciej Lasek oskarżył grupę parlamentarzystów pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza o niebywałą manipulację.
SLD ma już koalicjanta na najbliższe wybory Wstępne ustalenia liderów SLD i UP zatwierdzić muszą jeszcze zarządy obu partii, ewentualna umowa koalicyjna mogłaby zostać podpisana w październiku.
bEqoHbGq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)