Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palikot
01.07.2008 09:01

Palikot skieruje 100 propozycji zmian

Poseł chce by zmiany w przepisach zaczęły obowiązywać od przyszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Do końca lipca sejmowa komisja _ Przyjazne Państwo _ skieruje do marszałka Sejmu ponad 100 propozycji zmian w przepisach - zapowiedział przewodniczący komisji Janusz Palikot (PO).

- _ To są zmiany likwidujące, ograniczające lub jakoś uczytelniające istniejące przepisy _ - powiedział.

Według posła parlament powinien zakończyć prace nad większością projektów na przełomie września i października tak, by mogły wejść w życie 1 stycznia 2009 roku.

Palikot dodał, że mimo 67 nowelizacji prawa budowlanego sam padł ofiarą prawnych absurdów, gdy chciał pomalować elewację należącego do niego zabytkowego domu na Starym Mieście w Lublinie. Wyjaśnił, że aby to zrobić, musi przedstawić projekt budowlany malowania elewacji, który kosztuje 7,7 tys. zł, podczas gdy grzywna za malowanie bez projektu to 5 tys. zł. - _ Dlatego postanowiłem złamać prawo. W sierpniu postawię rusztowanie i pomaluję sam elewację. (...) Zaoszczędzone 2,7 tys. zł przekażę na hospicjum _ - powiedział.

Mówiąc o najbliższych zamierzeniach komisji _ Przyjazne Państwo _ Palikot zapowiedział, że teraz zajmie ona przepisami dotyczącymi sanepidu, bo - jak powiedział _ jest bardzo dużo wniosków obywatelskich w tym zakresie _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz