Notowania

Przejdź na
janusz palikot
29.03.2012 07:23

Palikot pozywa Millera. Szef SLD nie jest dłużny

Lider Ruchu Palikota zamierza wytoczyć Millerowi proces. Ten zaś zapowiada, że nie będzie już podawał ręki posłowi z Lublina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

*Liderom lewicy puściły nerwy. Już wczoraj Janusz Palikot i Leszek Miller przerzucali się wzajemnymi oskarżeniami i złośliwymi uwagami. Lider Ruchu Palikota zamierza wytoczyć Millerowi proces. Ten zaś zapowiada, że nie będzie już podawał ręki posłowi z Lublina. *

Aktualizacja: 7.52

Dziś rano Leszek Miller uważa, że prokuratorzy, którzy przekazali mediom informacje o śledztwie w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce dopuścili się zdrady stanu. Były premier wyjaśnił w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że pojawienie się tych informacji prowadzi do zwiększenia zagrożenia Polaków, a szczególnie polskich żołnierzy w Afganistanie, zamachami terrorystycznymi. Akty terroru mogą być też zagrożeniem w czasie Euro 2012.

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej dodał, że sprawa domniemanych więzień stawia pytanie, po której stronie są politycy i media. Miller oświadczył, że zawsze będzie po stronie niewinnych ofiar. Przypomniał, że terroryzm jest ciągle dużym zagrożeniem, a _ dobry terrorysta to martwy terrorysta _. Ostro skrytykował przy tym niektórych posłów. - _ To że w Sejmie znajdują się ludzie, którzy stoją po drodze morderców i terrorystów, jest skandalem. Jestem osobiście zawstydzony, że są tacy posłowie, którzy wolą być rzecznikami terrorystów, morderców, niż obywateli Rzeczypospolitej _ - oświadczył lider SLD.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

źródło: IAR

Słowna zabawa szefów SLD i Ruchu Palikota zaczęła się od wczorjajszego porannego wywiadu radiowego, w którym to szef SLD, Leszek Miller, odpowiedział Januszowi Palikotowi na jego apel o zrzeczenie się immunitetu.

_ - To oszust. Nie będzie mnie uczył, co to jest honor. Na Palikocie ciążą rozmaite zarzuty _- stwierdził Miller.

Janusz Palikot zapowiedział za te słowa proces o zniesławienie. _ - Taki wniosek do sądu zostanie skierowany. Mam nadzieję, że on zakończy ten festiwal kłamstw Leszka Millera _ - oświadczył.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PALIKOTA I MILLERA:

Źródło: IAR

Leszek Miller odwdzięczył się zgryźliwie za słowa Janusza Palikota za słowa o tym, że były premier, pozwalając na tajne więzienia CIA, zawstydził Polskę i Polaków.

_ - Jednym słowem, jest bardziej rzecznikiem Al-Kaidy niż polskich służb i polskich obywateli _- skwitował Miller.

Janusz Palikot przypomniał z kolei, że były premier ma na swoim koncie wydanie decyzji o wysłaniu Polaków na misje wojskowe. _ - Krew na rękach za tych żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie, ma Leszek Miller _- powiedział. _ _

Czytaj więcej w Money.pl
Seria wzajmenych oskrażeń na lewicy _ Nie jestem oskarżony, ani o nic podejrzewany _- twierdzi lider SLD. - _ Nie toczy się przeciwko mnie żadne postępowanie w jakiejkolwiek sprawie _ przekonuje Janusz Palikot.
Palikot pozwie Millera za _ rzecznika al-Kaidy _ Znowu ostra wymiana ciosów między liderami lewicowych partii. Miller ironiczny, Palikot chce sądu.
Miller: Premier nie jest kontrolerem lotów Według szefa SLD, ta sprawa sprawa ma charakter polityczny i może być formą przykrycia problemów rządu.

_ _

Tagi: janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz