Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot: Porażka w wyborach do PE może być dla nas lekcją

0
Podziel się:

Porażka w wyborach do PE może być dla nas lekcją - uważa szef TR Janusz Palikot.

Palikot: Porażka w wyborach do PE może być dla nas lekcją
(Reporter)
bEIXfPXF

Porażka w wyborach do PE może być dla nas lekcją - uważa szef Twojego Ruchu Janusz Palikot. Jak mówił, partia ustaliła na Krajowej Radzie Politycznej m.in. _ korektę _ dot. prezentowanej idei świeckiego państwa. W kampanii do PE przekraczaliśmy granicę, było wrażenie, jakbyśmy walczyli z religią - tłumaczył.

Partia Janusza Palikota zebrała się w sobotę w Warszawie na posiedzeniu Krajowej Rady Politycznej Twojego Ruchu, by podsumować wybory do PE.

_ - Mamy pełną zgodność wszystkich w tej Radzie Politycznej, że ta nasza porażka może być dla nas lekcją, jeśli wyciągniemy z niej właściwe konsekwencje, lekcją, która nas umocni _ - powiedział Janusz Palikot podczas sobotniej konferencji prasowej.

bEIXfPXH

Lider TR przekonywał, że jego partia jest skonsolidowana i zwarta _ jak nigdy wcześniej _. _ Ma się poczucie, że najlepsze przed nami _ - dodał Palikot. Podkreślał, że z partii nikt nie odszedł, nie ma też _ żadnych ściętych głów i żadnych konfliktów _.

Palikot poinformował, że na sobotnim posiedzeniu Krajowej Rady Politycznej Twój Ruch potwierdził, że opiera się na trzech filarach. Pierwszy z nich to _ przyjazne państwo _, które tworzy warunki m.in. do łatwiejszego i bardziej opłacalnego działania dla przedsiębiorców i osób, które chcą założyć firmę - mówił polityk.

Jako drugi filar wymienił świeckie państwo. Tłumaczył, że na sobotnim posiedzeniu odbyła się w tej sprawie burzliwa dyskusja. W jej wyniku zdecydowano, że idea świeckiego państwa prezentowana przez TR powinna się opierać m.in. na wyeliminowaniu nauczania lekcji religii ze szkół i niefinansowaniu kościołów z pieniędzy publicznych.

_ - Natomiast w wyborach do PE często przekraczaliśmy tę granicę, także ja ją przekraczałem i to czasami miało taki efekt, sprawiało takie wrażenie, jakbyśmy walczyli z religią, czy z symbolami religijnymi, albo jakbyśmy walczyli z każdym człowiekiem Kościoła, bez względu na to, czy złamał czy nie jakieś przepisy. _Umówiliśmy się na pewną korektę w tym zakresie" - stwierdził Palikot.

bEIXfPXN

Trzecim filarem działania partii ma być _ równość dla każdego człowieka albo inaczej to nazywając legalizacja każdego człowieka bez względu na wiek płeć i przekonania religijne; by miał takie sama prawa, szanse, status _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Twój Ruch chce zmieniać konstytucję Janusz Palikot liczy, że szybkie wejście do strefy euro poprą m.in. PO i SLD.
Połączenie ZUS i KRUS? Są też inne propozycje Dobrze ukierunkowane wydawanie pieniędzy z UE, połączenie ZUS i KRUS, wsparcie dla tworzenia spółdzielni przetwórstwa spożywczego i grup producenckich - to niektóre z propozycji Twojego Ruchu dla rolnictwa.
Janusz Palikot zdradził termin wyborów W lutym przyszłego roku w lokalnych strukturach Twojego Ruchu w okręgu szczecińskim odbędą się wybory władz - poinformował lider Twojego Ruchu.
bEIXfPYi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)