Notowania

Przejdź na
palikot
31.08.2014 17:54

Palikot pogratulował Tuskowi. Opozycja na tym skorzysta

Szef Twojego Ruchu podkreślił, że to wspaniały sukces, bo żaden inny polski polityk po 1989 roku nie miał takiej pozycji w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Janusz Palikot pogratulował Donaldowi Tuskowi wyboru na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Szef Twojego Ruchu podkreślił, że to wspaniały sukces, bo żaden inny polski polityk po 1989 roku nie miał takiej pozycji w Europie.

Janusz Palikot podkreślił, że na nominacji Donalda Tuska skorzysta opozycja. Jego zdaniem tak silnego i charyzmatycznego przywódcy, jakim był Donald Tusk. Trudno będzie go zastąpić. Daje to szanse wzmocnienia pozycji innych partii.

Donald Tusk obejmie stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej 1 grudnia. Wcześniej musi złożyć dymisję. Wśród najpoważniejszych kandydatów do objęcia po nim funkcji wymienia się marszałek Sejmu Ewę Kopacz oraz ministra obrony Tomasza Siemoniaka.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/m216837.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protest;rodzicow;w;sejmie;palikot;atakuje;premiera,94,0,1502302.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Palikot nie ma sobie nic do zarzucenia Według polityka to premier się skompromitował na spotkaniach z protestującymi rodzicami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/m314611.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/wybor;tuska;zadowolil;niemcy;i;rosje,165,0,1609125.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybór Tuska zadowolił Niemcy i Rosję Najważniejsze zadania, stojące przed Unią, to bezrobocie wśród młodych, wojna na Ukrainie i ryzyko wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/m314601.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/politycy;o;wyborze;tuska;za;rok;zobaczymy;czy;to;byla;ucieczka,101,0,1609061.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Politycy o wyborze Tuska. To nas czeka "Nie ma ludzi niezastąpionych." "Za rok zobaczymy czy to była tylko ucieczka" - komentują politycy. Oceniają, że najmniej prawdopodobne są przyspieszone wybory. Jakie scenariusze są możliwe?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m285216.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/piechocinski;wybor;tuska;to;zwiekszenie;sily;polskiego;glosu,238,0,1608942.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Koalicjant o wyborze Tuska. "Wielki potencjał " Wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej to zwiększenie potencjału i siły polskiego głosu - ocenił wicepremier Janusz Piechociński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/m282659.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/rosyjskie;media;o;wyborze;tuska;i;mogherini,42,0,1609002.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosyjskie media o wyborze Tuska i Mogherini Rosyjskie media zaliczają Donalda Tuska do europejskich polityków odnoszących największe sukcesy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/m318250.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/mogherini;szefowa;unijnej;dyplomacji;wlosi;maja;problem,29,0,1608989.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Mogherini szefową dyplomacji UE. Problem dla.. Znalezienie nowego szefa MSZ we Włoszech to trudna łamigłówka dla Renziego.
Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz