Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot: nie twierdziłem, że politycy PO brali pieniądze od Marcina P.

0
Podziel się:

Janusz Palikot odniósł się do własnych słów na temat afery Amber Gold.

Palikot: nie twierdziłem, że politycy PO brali pieniądze od Marcina P.
(Maciej Goclon/East News)
bESNSpYl

Lider Ruchu Palikota Janusz Plikot ogłosił na swoim blogu, że nigdy nie twierdził, iż pomorscy politycy PO: Agnieszka Pomaska, Sławomir Nowak i Tomasz Arabski brali pieniądze od właściciela Amber Gold i przeprosił.

_ - Nigdy nie twierdziłem, że ktoś z nich wziął pieniądze od Marcina P. Jeśli ktoś to tak zrozumiał, to przepraszam! Nie było to moją intencją _ - napisał w sobotę Palikot. _ - Nie wiem, czy Nowak, Arabski lub Pomaska wzięli pieniądze! Wiem tylko tyle, że trudno zrozumieć przypadki Marcina P., bez relacji z politykami PO, ale nie chciałbym, żeby ta tak ważna dla państwa afera - zamieniła się w personalne spory i dlatego chętnie przepraszam _ - dodał lider Ruchu Palikota.

W zeszły czwartek, w wywiadzie dla wp.pl Palikot powiedział, że _ Gowina (Jarosława, ministra sprawiedliwości - PAP) wysłano na misję do Gdańska, by ukręcił sprawie łeb. Jego zadaniem jest ukrycie związków polityków PO z Wybrzeża: Tomasza Arabskiego, Sławomira Nowaka, Agnieszki Pomaskiej z ludźmi z Amber Gold. Przecież to bardzo małe środowisko (...) trudno sobie wyobrazić, że nie płacił na PO _.

bESNSpYn

Dzień wcześniej w TVN24 Palikot mówił też, że wydaje się prawie niemożliwe, by w tak małym środowisku jak elity Trójmiasta nie było kontaktów między kandydatami, posłami partii rządzącej a _ człowiekiem, który reprezentuje tę grupę Amber Goldu, który miał kontakt ze wszystkimi ważnymi, jak się okazało, osobami na Wybrzeżu _.

_ - Więc na pewno według tej samej logiki jak docierał do Wajdy czy Wałęsy czy do Sławoja Głódzia, na pewno także dotarł do znanych polityków Platformy z Wybrzeża _ - stwierdził. _ Niech przynajmniej zaprzeczą, niech publicznie wyjdą ci kandydaci czy posłowie Platformy z tamtego obszaru i powiedzą, że nie mieli takich kontaktów, że nie dostali takich pieniędzy _ - dodał Palikot.

W odpowiedzi Agnieszka Pomaska zapowiedziała, że wspólnie z szefem kancelarii premiera Tomaszem Arabskim i ministrem transportu Sławomirem Nowakiem złożą pozew o zniesławienie przeciwko Januszowi Palikotowi z powodu powtarzania przez niego insynuacji.

Posłanka PO po opublikowaniu przez Palikota wpisu z przeprosinami powiedziała, że decyzja o ewentualnym nieskładaniu pozwu zostanie podjęta po konsultacjach z prawnikami. - _ Palikot próbował nas oczernić w mediach i niech równie gorliwie zadba o to, żeby ta informacja o przeprosinach przedostała się do opinii publicznej. Zależy nam na tym, żebyśmy nie byli niesłusznie oskarżani chociażby przed naszymi wyborcami o jakieś rzeczy _ - powiedziała Pomaska.

bESNSpYt
Czytaj więcej w Money.pl
"Donald Tusk próbuje rozmydlić aferę" Prezes PiS uważa, że informacja premiera ws. afery nie dała odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Marcin P. może trafić za kratki. Grozi mu 15 lat więzienia Zakończyło się przesłuchanie byłego prezesa parabanku. Usłyszał nowy, poważny zarzut.
bESNSpYO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)