Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
legalizacja marihuany
28.05.2011 17:39

Palikot na "Marszu Wyzwolenia Konopi"

Demonstranci domagają się legalizacji marihuany, prawa do posiadania jej 30 gramów na własny użytek oraz trzech roślin pod domową uprawę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Kilka tysięcy osób wyszło po południu na ulice Warszawy w tzw. _ Marszu Wyzwolenia Konopi _, zorganizowanym przez Inicjatywę Wolne Konopie. Domagają się legalizacji tego narkotyku i amnestii dla tych, którzy zostali skazani za jego posiadanie.

Według służb porządkowych uczestników manifestacji może być 5 a nawet 6 tysięcy. Demonstranci mieli wyruszyć z Pl. Defilad już o godzinie 15 i przejść ulicami: Marszałkowską, Pl. Bankowym, Al. Solidarności, Nowym Zjazdem, Dobrą, Tamka, Kruczkowskiego, Rozbratem, Myśliwiecką, Górnośląską pod Sejm. Ruszyli jednak z ponad 1,5 godzinnym opóźnieniem. Według organizatorów spowodowane było to tym, że policja zatrzymała pojazdy ze sprzętem nagłaśniającym - twierdząc, że są w złym stanie technicznym.

Stołeczna policja wyjaśniła, że problem dotyczył jedynie dwóch z sześciu lawet, które nie spełniały kryteriów technicznych i w przypadku których podjęto decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych.

Uczestnicy manifestacji - będącej częścią tzw. _ Długiego weekendu Wolnych Konopi _ domagają się legalizacji marihuany, legalności posiadania jej 30 gramów na własny użytek oraz _ trzech roślin pod domową uprawę _ a także amnestii dla tych osób, które zostały skazane za jej posiadanie.

Na niesionych przez demonstrujących transparentach są hasła: _ Konopie są lekarstwem _, _ Mój umysł należy do mnie _, _ Szanuj ziele _. Słychać okrzyki _ Olej policjanta, zapal blanta _ oraz _ Sadzić, palić, zalegalizować _. W manifestacji uczestniczy też m.in. Janusz Palikot, który jeszcze na Pl. Defilad rozdawał ulotki, informujące m.in. o tym, że jego partia Ruch Palikota jest jedyną, która ma w programie legalizację marihuany.

_ Młodzi Socjaliści _ przynieśli przed Pałac Kultury i Nauki kartonowe postacie niektórych polityków - m.in. premiera Donalda Tuska i prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, palących _ skręty _. To kolejna impreza zorganizowana przez _ Wolne Konopie _. M.in. w nocy z piątku na sobotę ulicami stolicy, z przerwami pod komistariatami, miał przejść milczący marsz _ przeciw brutalności _ funkcjonariuszy i zatrzymywaniu za posiadania marihuany.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t46362.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/w;pradze;nawolywali;do;legalizacji;marihuany,72,0,825160.html) W Pradze nawoływali do legalizacji marihuany Kilka tysięcy Czechów demonstrowało na rzecz legalizacji marihuany. Podkreślali jej rozrywkowe i zdrowotne walory i rozdawali przechodniom nasiona konopi indyjskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130668.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/narkotyki;na;wlasny;uzytek;bez;kary;sejm;zmienil;ustawe,168,0,804520.html) Narkotyki na własny użytek bez kary? Sejm zmienił ustawę Beata Kempa z PiS pytała ministra Kwiatkowskiego, która mafia wygrała: _ narkotykowa _ czy _ dopalaczowa _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t74613.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/legalizacja;wszystkich;narkotykow;koniec;potegi;karteli,3,0,706819.html) Legalizacja wszystkich narkotyków. Koniec potęgi karteli? Polityk z partii Zielonych wierzy w skuteczność zniesienia kar.
Tagi: legalizacja marihuany, marihuana, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz