Notowania

partia palikota
31.03.2012 19:08

Palikot: Mamy kilkadziesiąt projektów nowych ustaw

Ponad 20 projektów ustaw zaprezentuje Ruch Palikota podczas swojego kongresu 1 maja w Warszawie, zapowiedział Janusz Palikot.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Ponad 20 projektów ustaw zaprezentuje Ruch Palikota podczas swojego kongresu 1 maja w Warszawie, zapowiedział Janusz Palikot.

Zdaniem lidera Ruchu Palikota projekty, przygotowywane we współpracy z b. wiceministrem finansów, prof. Witoldem Modzelewskim, mogą przynieść polskiej gospodarce 70 miliardów złotych w ciągu czterech lat.

_ - W tych projektach znajdzie się polityka antytransferowa, czyli jak jesteś obcokrajowcem i przenosisz produkcję z Polski, to płacisz 5 proc. podatku, będziemy chcieli też opodatkować fikcyjne operacje bankowe, które wyciągają z rynku realne pieniądze, a przedsiębiorców chcemy zachęcić, aby swoje dochody z dywidend lokowali w akcjach innych przedsiębiorstw i wtedy nie będą musieli płacić podatku od tych dywidend _ - powiedział Janusz Palikot.

Środki uzyskane dzięki tym ustawom Palikot szacuje na 70 miliardów ciągu kilku lat i chciałby je przeznaczyć na program budowy biogazowni, które dałyby kilkaset tysięcy miejsc pracy.

Ruch Palikota - jak zapowiadał lider - będzie też chciał likwidacji powiatów, ograniczenia liczby radnych w gminach i sejmikach; to ma przynieść kolejne oszczędności.

Podczas spotkania wrócił do tematu więźnień CIA. _ Na polskiej ziemi torturowano ludzi, w Kiejkutach, robili to Amerykanie i oni są główne odpowiedzialni za to co się działo. Nie rozstrzygam, kto jest z polskich polityków za to odpowiedzialni od tego jest sąd i prokuratura _ - powiedział Palikot po zacytowaniu fragmentu artykułu z sobotniej _ Gazety Wyborczej _.

Dziś szef SLD Leszek Miller zarzucił Januszowi Palikotowi, że jego wypowiedzi dotyczące więzień CIA wzmagają zagrożenie dla naszego kontyngentu w Afganistanie, stwarzają zagrożenia dla wielu polskich turystów i istotne niebezpieczeństwo przed Euro 2012.

_ - Jeżeli, ktoś uważa, że jest ryzyko odwetu, zemsty w czasie Euro 2012, ponieważ ujawniono tę sprawę, to jedynym sposobem uniknięcia tego odwetu jest przyznanie się do tego i wyjaśnienie, że to się nigdy nie powtórzy i ukaranie tych, którzy są za to odpowiedzialni, a nie udawanie, że tej sprawy w ogóle nie było _ - powiedział Palikot.

Podczas swojej wizyty w Wielkopolsce, Janusz Palikot odwiedził więźniów w Zakładzie Karnym w Rawiczu oraz spotkał się z przedstawicielami ruchu Wolnych Konopi.

Czytaj więcej o partii Palikota w Money.pl
Nowy transfer z SLD do Palikota. "Miller ma powód do płaczu" _ - To będzie mocne nazwisko - _ zapowiada poseł Ruchu Palikota Andrzej Rozenek.
To pierwsza nagroda za ucieczkę z PO Były poseł PO Łukasz Gibała, zasiądzie w prezydium klubu Ruchu Palikota.
Siostrzeniec Gowina uciekł do Palikota _ PO odeszła od idei, które leżały u jej podstaw _ - oświadczył.
Tagi: partia palikota, ruch palikota, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz