Notowania

janusz palikot
01.04.2008 05:40

Palikot idzie na wojnę z rządem

Janusz Palikot chce walczyć z bublami prawnymi nawet kosztem wojny z ministrami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Janusz Palikot, szef komisji _ Przyjazne państwo _, chce walczyć z bublami prawnymi nawet kosztem wojny z ministrami - pisze _ Polska _

Jak dowiaduje się gazeta, dziś poseł ma rozmawiać z doradcami premiera o możliwościach głosowania posłów z klubu Platformy Obywatelskiej... wbrew własnemu rządowi. Chodzi o zmianę tysięcy przepisów, które komplikują życie przedsiębiorcom i zwykłym obywatelom.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://news.money.pl/artykul/palikot;idzie;na;wojne;z;przepisami,225,0,305377.html )
* [ Palikot idzie na wojnę z przepisami ]( http://news.money.pl/artykul/palikot;idzie;na;wojne;z;przepisami,225,0,305377.html )
* [ Zgłoś bubel prawny Palikotowi ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zglos;bubel;prawny;palikotowi,140,0,314764.html )
* [ Lista bubli prawnych rośnie ]( http://www.msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/lista;bubli;prawnych;rosnie,26,0,321050.html )

Gazeta przypomina, że komisja Palikota przygotowała już pierwsze projekty zmian, ale na część z nich nie zgadza się resort finansów. Palikot nie widzi nic niestosownego w głosowaniu klubów koalicyjnych wbrew ministrom.

Komisję i rząd, według _ Polski _ podzieliły zwłaszcza dwa przepisy: Pierwszy nakazuje pracującym emerytom opłacanie składek rentowych. Zdaniem Palikota przepis jest bezsensowny, bo emeryci płacą składki, z których nigdy nie skorzystają.

Ale likwidacji tych składek sprzeciwia się rząd, argumentując, że ZUS-u nie stać na rezygnację z tych pieniędzy. Ministerstwo Finansów nie zgadza się też na szybką likwidację absurdalnego obowiązku przetrzymywania paragonów fiskalnych aż przez 6 lat.

W tym roku mają wejść w życie między innymi przepisy uchylające złe prawo, dotyczące ubezpieczeń emerytów, podatku VAT oraz umożliwiające szybsze odralnianie gruntów 4 i 5 klasy.

Tagi: janusz palikot, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz