Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palikot
15.03.2012 15:49

Palikot i Hoc muszą sprostować swoje wypowiedzi

- Wzywam do nieoszukiwania, niewprowadzania w błąd opinii publicznej - grzmiał Palikot. Nie miał racji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Janusz Palikot twierdził, że jego klub złożył w Sejmie 14 projektów ustaw. Kancelaria sejmu zaprzecza podając, że klub Ruchu złożył w Sejmie tylko cztery projekty. Komisja etyki rozstrzygnęła właśnie sprawę.

- _ Wzywam do nieoszukiwania, niewprowadzania w błąd opinii publiczej w sprawie liczby projektów ustaw mojego klubu _ - grzmiał Palikot. Nie miał racji._ _

_ - To Kancelaria Sejmu miała rację _ - powiedział Franciszek Stefaniuk, szef komisji etyki. Dodał, że Palikot _ ma możliwość sprostowania swojej wypowiedzi na konferencji prasowej _. Jeśli tak się nie stanie - podkreślił - komisja etyki rozważy kolejne działania.

Rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek powiedział, że Palikot sprostuje swoje wypowiedzi, _ jeśli coś przekręcił _.

Hoc ma natomiast przeprosić marszałek Sejmu Ewę Kopacz za swoją wypowiedź z mównicy sejmowej w styczniu 2012 r. W trakcie dyskusji nad wnioskiem o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza poseł PiS zarzucił Kopacz, że _ na odchodne z Ministerstwa Zdrowia zdążyła jeszcze rozdać 5 mln zł na nagrody dla pracowników, w tym zapewne za ustawę refundacyjną _.

_ - Okazało się, że to było 5 mln złotych, ale w ciągu czterech lat _ - zwrócił uwagę Stefaniuk. W związku z tym Hoc ma przeprosić marszałek Sejmu _ w ten sam sposób, w jaki dokonał nierzetelnej wypowiedzi _.

Hoc zadeklarował, że sprostuje swoją wypowiedź, ale jeśli chodzi o przeproszenie to musi się głęboko zastanowić. Mówił, że w jego wypowiedzi była _ drobna nieścisłość, ale fakt pozostaje faktem _. Zwrócił uwagę, że powiedział, iż nagrody zostały przyznane na koniec kadencji w resorcie zdrowia, a w rzeczywistości było to w ciągu całej kadencji.

Czytaj więcej o Sejmie w Money.pl
Będzie sekcja kobiet. Palikot szczęśliwy Wanda Nowicka organizuje w sobotę zjazd działaczek Ruchu Palikota, na którym powołają one sekcję kobiecą partii - Ruch Kobiet.
Donald Tusk jest jak Putin. Co zrobił premier _ Chce pokazać, że jest twardziel, szeryf Tusk, który się ministrom nie kłania, a będzie nadal tak jak jest. _
To dlatego Donald Tusk odrzucił ACTA Janusz Palikot ostro krytykuje szefa rządu. Także za minister Joannę Muchę.
Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz