Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot donosi do prokuratury na wiceministra skarbu z PSL

0
Podziel się:

Janusz Palikot złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez wiceministra skarbu Jana Burego z PSL.

Palikot donosi do prokuratury na wiceministra skarbu z PSL
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETMprUB

Janusz Palikot złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez wiceministra skarbu Jana Burego z PSL. Zdaniem Palikota, Bury _ pił do nieprzytomności _ za pieniądze elektrowni _ Kozienice _.

Według Palikota, Bury w marcu 2011 roku brał udział w _ wielkiej popijawie _ w Kazimierzu z członkami zarządu spółki skarbu państwa - elektrowni _ Kozienice _. - _ Bury długo biesiadował, wypito masę alkoholu, część osób nocowała w hotelu. Koszt tej imprezy to 15 tysięcy złotych, zapłaciła za to spółka "Kozienice" _ - wyliczał.

Palikot w Warszawie zaprezentował dziennikarzom zdjęcia z tego spotkania z udziałem Burego. Jak ocenił, Bury działał w tej sytuacji na szkodę skarbu państwa. - _ Nie wiadomo, o czym panowie rozmawiali, dlaczego wiceminister i członkowie zarządu państwowej spółki musieli pić alkohol za państwowe pieniądze. Ta historia może mieć drugie dno, powinniśmy się dowiedzieć, jak są obsadzane spółki skarbu państwa _ - mówił Palikot.

bETMprUD

_ - Czy ktoś sobie wyobraża, że Bury - który pił do nieprzytomności z członkami zarządu - będzie w stanie wyegzekwować od tej spółki właściwą politykę inwestycyjną, przygotowanie budżetu, ścinanie kosztów. Bury jest wciągnięty w grę, przestaje być wiarygodnym audytorem postępowań zarządu spółki "Kozienice" _ - powiedział Palikot.

Palikot dodał, że kwestią _ zakrapianego spotkania _ powinno zająć się też Centralne Biuro Antykorupcyjne. - _ CBA musi sprawdzić, czy tam przypadkiem nie miała miejsca jakaś korupcja, czy oni się tam przypadkiem w jakiejś sprawie nie porozumieli _ - ocenił Palikot.

Poinformował też, że nawiązał współpracę z jednym z polskich paparazzi Przemysławem Stopą. Według Palikota, Stopa zadeklarował, że jest gotów pracować po kosztach, użyć całego swojego talentu, aby _ politycy nie mieli tak łatwo _. - _ Zrobimy polowanie na polityków, pokażemy jacy naprawdę są. Politycy udają nobliwych, świętych, ojców, mężów, a często zachowują się całkiem inaczej _ - zaznaczył Palikot.

Natomiast Stopa powiedział dziennikarzom, że chce pokazać _ prawdziwą twarz polityków _ i dlatego zgłosił się do Palikota. Palikot zapowiedział, że raz na tydzień będzie publikował materiały dotyczące polityków i składał doniesienia do prokuratury. Nie chciał powiedzieć, których polityków będą dotyczyły te materiały. Zapewnił jedynie, że będą to zdjęcia polityków _ z pierwszych stron gazet _.

bETMprUJ

Zarzuty w tej samej sprawie pod adresem Burego kilka tygodni temu sformułował również poseł PiS Marek Suski. Suski powiedział w Sejmie, że Bury _ chlał w hotelu za publiczne pieniądze _. Wiceminister zapowiedział wtedy, że skieruje sprawę do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej i do sądu.

_ - Kategorycznie oświadczam, że nie zapłaciłem ani jednej złotówki ze środków publicznych za posiłek lub za alkohol w opisywanej przez posła Suskiego sytuacji, co więcej nawet jako sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa nie posiadam karty kredytowej ministerstwa _ - napisał Bury w oświadczeniu.

_ - Jedynym usprawiedliwieniem dla Marka Suskiego jest, jak rozumiem, rozpoczęcie kolejnej brutalnej i nierzetelnej kampanii PiS, na co odpowiadam wnioskiem o ukaranie tego posła i pozwem _ - zapowiedział Bury.

bETMprUK
Czytaj o problemach Janusza Palikota
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t83736.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;moze;pojsc;do;wiezienia,178,0,871346.html) Palikot może pójść do więzienia? Nawet trzy lata więzienia grożą byłemu posłowi za podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t20784.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;donosi;do;prokuratury;na;kaczynskiego,237,0,814317.html) Palikot donosi do prokuratury na Kaczyńskiego Tym razem zarzuca szefowi PiS, że podejmuje działania zmierzające do usunięcia przemocą konstytucyjnych organów RP, m.in. prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;nie;poniesie;kary;za;obraze;sadu,187,0,746171.html) Palikot nie poniesie kary za obrazę sądu Stołeczna prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie epitetów, których poseł użył.
bETMprVe
kraj
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)