Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
janusz palikot
26.09.2012 13:27

Palikot chce zrzec się immunitetu

Oświadczenie polityka trafi następnie do komisji regulaminowej i spraw poselskich, która zajmie się stwierdzeniem jego formalnej poprawności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub SZAMETO/East News)

Lider Ruchu Palikota oznajmił, że skierował do marszałek Sejmu Ewy Kopacz pismo o zrzeczeniu się immunitetu poselskiego. Ma to związek z pozwem złożonym przeciwko niemu przez Zbigniewa Ziobrę. Szef Solidarnej Polski zarzuca Palikotowi pomówienie.

_ - Tak, skierowałem takie pismo _ - odpowiedział Palikot, na pytanie, czy zrzekł się immunitetu w związku z pozwem Ziobry.

Oświadczenie polityka trafi następnie do komisji regulaminowej i spraw poselskich, która zajmie się stwierdzeniem jego formalnej poprawności.

Na początku września Ziobro skierował do Ewy Kopacz wniosek o uchylenie immunitetu Palikotowi. W piśmie tym poinformował, że w czerwcu tego roku złożył do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia prywatny akt oskarżenia przeciwko Palikotowi. Ziobro zarzuca Palikotowi, że ten publicznie pomówił go 20 czerwca 2011 roku w _ Kropce nad i _ w TVN24.

Szef Ruchu, pytany wówczas _ czy podpisałby się pod słowami Kazimierza Kutza, że Kaczyński razem z Ziobrą zabili niewinną kobietę _, miał odpowiedzieć: _ Tak i powiem, że mam nadzieję, że przez tych dwóch panów - Kaczyńskiego i Ziobrę - już żaden człowiek w Polsce nie będzie zabity _. Rozmowa dotyczyła śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy.

We wniosku przywołano także kolejne słowa Palikota: _ Wracając do wątku o tej odpowiedzialności za śmierć niewinnej kobiety, bardzo współczuję teraz tej nowej mamie, tej żonie Ziobry, temu dziecku, które się urodzi... no przecież jak można żyć przez całe życie z piętnem ojca, który ma ręce wymaczane w krwi _.

Palikot, odnosząc się na początku września do zarzutów Ziobry, mówił m.in. że _ to problem Ziobry i innych ideologów, że oni nie mają dystansu do siebie _. Stwierdził także, że jego słowa _ to cytat z samego Ziobry, rodzaj ironii ku przestrodze, a nie dosłowne twierdzenie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą skończyć z przywilejami dla polityków Immunitety pozwalają unikać odpowiedzialności za _ pobicie żony w domu, rozjechanie kogoś na pasach po pijaku, czy branie łapówek od gangsterów. _
Wszystkie grzechy Ziobry na 30 stronach Uzasadnienie wniosku o TS dla Ziobry liczy trzydzieści stron, a dla Kaczyńskiego - osiem. PO powołuje się m.in. na materiały dowodowe dwóch komisji śledczych: ds. śmierci Barbary Blidy oraz komisji ds nacisków.
Do partii przez internet? Pomysły Palikota Przed rozpoczęciem obrad, lider Ruchu Janusz Palikot poinformował, że rozpoczynają się prace nad projektem _ partia w sieci _.
Tagi: janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz