Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
arabowie
02.01.2013 09:00

Palestyńczycy twierdzą, że do 2020 roku będzie tu więcej Arabów niż Żydów

Obecnie na tych terytoriach mieszka 5,8 miliona Arabów, a Żydów - według źródeł izraelskich około 6 milionów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ABED AL HASHLAMOUN)

W 2020 roku w Izraelu, na Zachodnim Brzegu Jordanu, w Jerozolimie Wschodniej i Strefie Gazy ludność arabska liczebnie prześcignie Żydów - poinformowało palestyńskie biuro statystyczne, które w swoich prognozach opiera się na obecnych wskaźnikach urodzeń.

Czytaj więcej [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/5/256005_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/jak-zyc-gdy-poluja-na-ciebie-terrorysci-nazisci-i-mafia-pytamy-antonio-salasa-dziennikarza-sledczego-wszech-czasow,0,1219485.html) *Pięć lat udawał terrorystę * Antonio Salas przeszedł na islam, obrzezał się i wymyślił dopracowaną fikcyjną tożsamość. Nam udało się z nim porozmawiać. Jak podano, obecnie na tych terytoriach mieszka 5,8 miliona Arabów, a Żydów - według źródeł izraelskich - ok. 6 milionów.

Z analizy wskaźników urodzeń wynika, że w 2016 roku obie populacje zrównają się pod względem liczebności. Natomiast w 2020 roku Arabowie prześcigną liczebnie Żydów stosunkiem 7,2 mln do 6,9 mln.

Kwestie demograficzne są jednym z argumentów na rzecz utworzenia państwa palestyńskiego. Izraelscy zwolennicy tego rozwiązania wskazują, że rezygnacja Izraela ze sprawowania kontroli nad palestyńskimi terytoriami i ich mieszkańcami jest jedyną drogą, by zagwarantować przyszłość Izraela jako demokratycznego kraju z żydowską większością.

Czytaj więcej w Money.pl
Najbardziej skłócone miasto Nienawiść, żołnierze i zamachy terrorystyczne. w świętym miejscu. To tu spotykają się trzy religie - w Jerozolimie.
Przemycali broń, a myśleli że to tylko narkotyki Przemytnicy przeszmuglowali przez granicę libańską 20 kilogramów ładunków wybuchowych i detonatorów.
Oto szokujące fakty o zamachu w Niemczech O tych faktach ani niemiecka, ani światowa opinia publiczna nigdy wcześniej się nie dowiedziały.
Tagi: arabowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz