Notowania

palestyna
29.11.2012 23:25

Palestyńczycy triumfują. Rośnie ich rola w ONZ

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyznało Autonomii Palestyńskiej status nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikimedia.org)

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyznało Autonomii Palestyńskiej status nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ. Za podniesieniem statusu głosowało 141 państw, 9 było przeciw, a 41 - w tym Polska - wstrzymały się od głosu.

Wśród państw przeciwnych zwiększeniu roli Autonomii Palestyńskiej w ONZ były przede wszystkim Stany Zjednoczone oraz Izrael. Ambasador tego drugiego państwa Izraela przy ONZ Ron Prosor zarzucił Palestyńczykom, że wcale nie dążą do pokoju. _ - To Izrael chce pokoju, ale odpowiedzią na nasze gesty pojednania są tylko odrzucenie, przemoc i terroryzm _ - powiedział Prosor na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Prosor wystąpił przed głosowaniem w sprawie podniesienia statusu Palestyńczyków do poziomu nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ.

Izrael jest temu zdecydowanie przeciwny. Prosor odmówił Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ prawa do decydowania o pokoju między oboma narodami. - _ Jedyną drogą do pokoju między Izraelem a Palestyńczykami są rokowania i kompromis, a nie rezolucja ONZ _ - podkreślił Prosor.

Wcześnie przemawiał prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, który zaapelował do Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, by uznało palestyńską państwowość, podnosząc status Palestyńczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael polegnie dziś w starciu z Palestyną Głosowanie na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oznaczać będzie bezprecedensowy sukces władz Autonomii Palestyńskiej.
ONZ o rozejmie w Izraelu: Jeszcze nie teraz Izrael od ośmiu dni prowadzi operację wojskową przeciwko palestyńskim ugrupowaniom zbrojnym w Strefie Gazy.
Będą rozmowy pokojowe, ale najpierw.. Palestyński prezydent Mahmud Abbas oświadczył, że jest gotów wznowić rozmowy pokojowe z Izraelem po głosowaniu w ONZ wniosku w sprawie przyznania Autonomii Palestyńskiej statusu państwa nieczłonkowskiego, co jest planowane 29 listopada.
Tagi: palestyna, onz, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz