Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palenie papierosów
01.08.2013 06:53

Palenie przeszkadza sąsiadom? Wyprowadzka!

Sąd w Duesseldorfie orzekł wczoraj, że 75-letniemu mężczyźnie, który pali w wynajmowanym mieszkaniu, co jest uciążliwe dla sąsiadów, można nakazać natychmiastową wyprowadzkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dafin /Dreamstime)

Skargę do sądu złożyła właścicielka mieszkania. Palacz może się odwołać od wyroku.

Friedhelm Adolfs, nałogowy palacz, wynajmuje to mieszkanie od 40 lat. Właścicielce i sąsiadom przeszkadzało, że dym przedostawał się na klatkę schodową przez szparę pod drzwiami. Adolfs nie reagował na ponawiane od dwóch lat skargi otoczenia.

_ Wyrok sądu to sygnał dla właścicieli mieszkań, że nie muszą już na wszystko pozwalać _ - powiedziała prawniczka właścicielki Carmen Griesel. Palenie w miejscach publicznych w Niemczech jest zabronione, z wyłączeniem wyznaczonych pomieszczeń w restauracjach.

W kraju wśród osób publicznych nie brakuje jednak zdeklarowanych palaczy, którzy bronią prawa do oddawania się nałogowi. Np. były kanclerz (1974-1982), 94-letni obecnie Helmut Schmidt nalega, by mógł palić w czasie wywiadów w studiu telewizyjnym. Niedawno niemiecki _ Hamburger Morgenpost _ podał, że Schmidt zgromadził w domu zapas 38 tys. sztuk mentolowych papierosów w obawie przed rozważanym wprowadzaniem w UE zakazu sprzedaży mentoli oraz papierosów slim.

Czytaj więcej w Money.pl
Zostawią papierosy slimy? Silny głos w Unii Na posiedzeniu ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej większość krajów podkreślała, że u nich rodziny często w bardzo biednych rejonach produkują liście tytoniowe i z tego żyją.
Od dziś palacze na cenzurowanym Szef rządu przypominał w specjalnych video clipach, że Rosja jest na jednym z pierwszych miejsc na świecie pod względem liczby osób palących.
Zakaz e-papierosów w miejscach publicznych Złożenie w Sejmie projektu ustawy zakazującej używania e-papierosów i sprzedaży ich nieletnim zapowiedział poseł Solidarnej Polski Andrzej Romanek.
Tagi: palenie papierosów, wyrok, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz