Notowania

palenie papierosów
25.02.2013 09:37

Palenie papierosów w Rosji. Jest nowa ustawa

Już w lipcu Rosjanie nie będą mogli palić papierosów w miejscach publicznych. Dziś prezydent podpisał ustawę antynikotynową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

*Już w lipcu Rosjanie nie będą mogli palić papierosów w miejscach publicznych. Dziś prezydent podpisał ustawę antynikotynową. Nowe prawo jest surowe zarówno dla palaczy, jak i sprzedawców wyrobów tytoniowych. *

ustawa antynikotynowa zakazuje reklamowania papierosów oraz prezentowania wyrobów tytoniowych w witrynach sklepów. Daje również możliwość podwyższania cen i podatków na tego rodzaju wyroby.

Już w ubiegłym roku premier Dmitrij Miedwiediew zapowiadał walkę z nałogiem nikotynowym: _ Dziś prawie sześćdziesiąt procent dorosłych oraz dzieci jest dyskryminowanych przez samych palaczy. Są zmuszeni do wdychania trującego dymu, chociaż sami nie godzą się na to i sami nie chcą palić _. Nowa ustawa wprowadza zakaz palenia w miejscach publicznych. Chodzi głównie o urzędy, szkoły, restauracje, przystanki autobusowe i stacje kolejowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawet oni zakazują publicznego palenia Ustawa wprowadza też podwyżkę podatków od wyrobów tytoniowych i minimalną cenę paczki papierosów.
Ostre prawo. Po 1 czerwca nie zapalą w... Do 1 czerwca Rosjanie mają czas na rzucenie palenia.
Drożeją papierosy w Rosji. Najbardziej odczują... Koncerny tytoniowe od stycznia podniosły ceny papierosów średnio o 6-7 rubli (o 0,6-0,7 zł) na paczce.
Tagi: palenie papierosów, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz