Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan. Twórca bomby atomowej walczy z korupcją

0
Podziel się

Uważany za twórcę pakistańskiej bomby atomowej Abdul Qadeer Khan rozpoczyna studniową kampanię, której celem jest walka z korupcją przed przyszłorocznymi wyborami do parlamentu.

Pakistan. Twórca bomby atomowej walczy z korupcją
(Igor Burchenkov/Dreamstime.com)
bDIefMmZ

Uważany za twórcę pakistańskiej bomby atomowej Abdul Qadeer Khan rozpoczyna studniową kampanię, której celem jest walka z korupcją przed przyszłorocznymi wyborami do parlamentu - ogłosiła partia Khana, Ruch na rzecz Uratowania Pakistanu.

Sekretarz partii, Chaudhry Khursid Zaman, powiedział, że Khan wyruszy w podróż po kraju we wtorek. Będzie wzywał do wyplenienia korupcji i apelował do wyborców, by zagłosowali na _ czystych i uczciwych kandydatów _ w przyszłorocznych wyborach - pisze pakistański dziennik _ Dawn _.

Zaman wyjaśnił, że Khan nie będzie kandydował na żaden publiczny urząd, ale będzie kierował Ruchem na rzecz Uratowania Pakistanu, powołanym w lipcu, jako jego przewodniczący.

bDIefMnb

W Pakistanie Khan uważany jest niemal za bohatera narodowego, twórcę pierwszej w świecie muzułmańskim bomby atomowej. Był jednak też krytykowany za przyczynianie się do rozpowszechnienia broni nuklearnej. W 2004 roku przyznał się do sprzedania technologii produkcji broni atomowej Iranowi, Korei Północnej i Libii. Potem odwoływał to oświadczenie. Do 2009 roku był objęty aresztem domowym.

Sekretarz Ruchu na rzecz Uratowania Pakistanu powiedział w poniedziałek, że od stworzenia nowej partii około dwóch milionów ludzi zgłosiło się, by do niej dołączyć. Ruch, jak wyjaśnił Zaman, krytycznie odnosi się do obecnych władz i rządzących partii, z powodu ich _ korupcji i złych rządów _.

Wybory parlamentarne w Pakistanie mają się odbyć w pierwszych miesiącach 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Ulewne deszcze wywołały powódź. Wiele ofiar Co najmniej 78 osób zginęło, a 68 zostało rannych w ciągu trzech ostatnich dni w powodziach spowodowanych ulewnymi deszczami w Pakistanie.
Oskarżył dziecko o porwanie Koranu. Kłamał? Pakistański muzułmański duchowny, który doprowadził do aresztowania chrześcijańskiej dziewczynki za domniemane bluźniercze czyny wobec islamu, został zatrzymany.
Amerykanie bezlitośni, znów zabijają Do ataku amerykańskiego samolotu doszło w Północnym Waziristanie - prowincji uważanej za bastion talibów i powstańców bliskich Al-Kaidzie.
bDIefMnC
pieniądze
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)