Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka prorodzinna
24.11.2012 15:39

Pakiet ustaw prorodzinnych. Czego chce Solidarna Polska?

Partia zapowiada zgłoszenie pakietu ustaw. Jak powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro mają one na celu poprawę sytuacji polskich rodzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Partia zapowiada zgłoszenie pakietu ustaw. Jak powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro mają one na celu poprawę sytuacji polskich rodzin.

Prezes Solidarnej Polski podkreśla, że Polska potrzebuje dyskusji o polityce prorodzinnej. Jego zdaniem zmniejszający się przyrost naturalny ma negatywne konsekwencje dla polskiej gospodarki. Grozi nam także zapaść systemu emerytalnego -mówił Zbigniew Ziobro.

Poseł Tadeusz Woźniak, autor jednego z dziesięciu projektów ustaw - zapowiada ponowne złożenie wniosku o powołanie rzecznika praw rodzin. Podkreślił, że polskie prawo niedostatecznie chroni rodzinę, która jest podstawową komórką społeczeństwa.

- _ Rzecznik praw rodziny byłby strażnikiem polskich rodzin, byłby tą instytucją, która zajmowałaby się rodzina jako jednostką, ponieważ w państwie polskim każdy z nas, będąc członkiem rodziny, jest podmiotem prawa, ale indywidualnie. Rodzina, w sensie komórki społecznej, tak naprawdę podmiotem prawa nie jest, mimo że sama Konstytucja wielokrotnie o niej mówi _- przypomniał Tadeusz Woźniak.

Niedawno głosami PO, SLD, PSL i Ruchu Palikota Sejm odrzucił projekt
powołania rzecznika praw rodziny. Solidarna Polska zapowiedziała również ogłoszenie 2014 roku rokiem rodziny. Partia będzie domagała się także stworzenia oddzielnej subwencji przedszkolnej, która ma ułatwić samorządom realizację polityki oświatowej. Dziś w Sejmie Solidarna Polska zorganizowała międzynarodową
konferencję, podczas której dyskutowano o problemach polskich rodzin.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące deklaracje lidera partii Prezes PJN Paweł Kowal zaapelował do środowisk prawicowych o wspólną pracę nad polityką rodzinną i przeciwdziałania bezrobociu młodych.
Kiedy skończy się Euro, tematem nr 1 bedzie... Po zakończeniu rozgrywek Euro 2012 tematem, który w Polsce powróci, będzie _ nieudolność rządu _- mówi szef Solidarnej Polski.
Tak w Polsce wspiera się rodziny. Jest źle Zdaniem posła Cymańskiego mamy dzisiaj państwo niesprawiedliwe, a nawet antyrodzinne.
Tagi: polityka prorodzinna, rodzina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz