Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oto nowy rzecznik rządu. To już pewne

0
Podziel się:

Małgorzata Kidawa-Błońska zostanie nowym rzecznikiem rządu. Posłanka zastąpi Pawła Grasia.

Oto nowy rzecznik rządu. To już pewne
(PAP/Radek Pietruszka)

Wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska zostanie nowym rzecznikiem rządu. Posłanka zastąpi na tej funkcji Pawła Grasia. Informację tę potwierdzono we władzach Platformy.

Aktualizacja: 11:50

Według wcześniejszych informacji premiera Donalda Tuska, nowy rzecznik prasowy rządu ma poprowadzić konferencję prasową po dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów.

Nowa rzeczniczka rządu z wykształcenia jest socjologiem. W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production.

Działała w Unii Wolności, od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej (w latach 2006–2013 kierowała warszawskimi strukturami partii). Przez kilka lat zasiadała w Radzie m.st. Warszawy. W 2005 z listy PO została wybrana na posła V kadencji w okręgu warszawskim.

W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 13 057 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z 2. miejsca na stołecznej liście PO, zdobywając 45 027 głosów.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest prawnuczką prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego i Marii Wojciechowskiej oraz premiera Władysława Grabskiego i Katarzyny Grabskiej. Córka profesora Macieja Władysława Grabskiego i jego żony Heleny Grabskiej z domu Nowakowskiej. Jest żoną reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego, z którym ma syna Jana.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polityka Króla-Słońce to błąd" Jednoosobowe przywództwo może być wstępem do upadku ugrupowania?
Paweł Graś nie będzie już rzecznikiem rządu Nie tylko nowi wiceszefowie PO, ale i nowy sekretarz generalny. Został nim rzecznik rządu Paweł Graś. Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zakończyła wewnętrzny proces wyborczy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)