Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oto główne przyczyny rozbicia ukraińskiej armii. "Morale w drzazgach"

0
Podziel się:

Rosyjskie wojska bardzo szybko otoczyły bazy ukraińskie, odcięły zaopatrzenie, zakłócały też łączność, na Krym wysłano elitarne jednostki zaprawione w bojach na Kaukazie.

Oto główne przyczyny rozbicia ukraińskiej armii. "Morale w drzazgach"
(PAP/EPA)

Brak jasnych rozkazów z Kijowa i błyskawiczna akcja Rosji. To - zdaniem Jędrzeja Grafa - redaktora naczelnego portalu Defence24.pl, główne przyczyny rozbicia ukraińskiej armii na Krymie.

Analityk podkreśla, że morale żołnierzy na Krymie zostało osłabione po tym, jak już 12 marca szef ukraińskiego MON ogłosił, że Ukraina nie wyśle sił zbrojnych na półwysep. Ponadto rosyjskie wojska bardzo szybko otoczyły bazy ukraińskie, odcięły zaopatrzenie, zakłócały też łączność, na Krym wysłano elitarne jednostki zaprawione w bojach na Kaukazie - zaznacza Jędrzej Graf.

Wczoraj Kijów podjął decyzję o ewakuacji sił ukraińskich z Krymu. Ukraiński rząd od początku zakładał, że półwysep jest stracony, zajęcie tego obszaru przez Rosję, a później referendum spowodowało, że Ukraińcy od razu powiedzieli sobie _ skupmy się na wschodniej flance _ - twierdzi naczelny defence24.pl.

Jak podkreśla, potencjał obronny Ukrainy jest nikły. Na przykład mówi się o 80 samolotach, ale zdolność bojową ma tylko kilkanaście - dodaje Graf. Ekspert przekonuje, że największą rolę w osłabianiu ukraińskiej armii miał prezydent Wiktor Janukowycz.

Rozmowę z ekspertem publikuje _ Nasz Dziennik _.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy nie zwiększą wojsk na Wschodzie Nie ma mowy o eskalacji działań - zapewnił rzecznik resortu obrony Niemiec. Dodaje, że Sojusz jedynie chroni swoją przestrzeń powietrzną.
Umowa UE-Ukraina nie uzdrowi gospodarki Eksperci uważają, że 1,6 mld euro tzw. pomocy makrofinansowej na uregulowanie najpilniejszych należności zewnętrznych, to jedynie bardzo krótki oddech dla Ukrainy.
Ukraina reaguje na mocne słowa Łukaszenki Prezydent Białorusi oświadczył w niedzielę, że w razie konieczności wyboru Białoruś zawsze będzie po stronie Rosji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)