Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszustwa w Hiszpanii. Interes na fikcyjnej linii lotniczej

0
Podziel się:

Policja zatrzymała w stolicy Hiszpanii 43-latka, który zarobił 50 000 euro sprzedając Paragwajczykom bilety na samoloty nieistniejącej taniej linii lotniczej.

Oszustwa w Hiszpanii. Interes na fikcyjnej linii lotniczej
(clspeace/CC/Flickr)

Udało mu się oszukać co najmniej 67 osób.

Oszust, który podawał się za właściciela linii lotniczej, sprzedawał za gotówkę bilety przez internet oraz w dwóch biurach swojej _ linii lotniczej _, wynajętych w śródmieściu Madrytu. Po aresztowaniu okazało się, że już w 2009 roku był aresztowany za sprzedaż fałszywych biletów lotniczych osobom, które zamierzały udać się do Gwinei Równikowej.

Rok wcześniej próbował zarejestrować fikcyjną linię lotniczą, która miała utrzymywać łączność między Madrytem a Nairobi i Dubajem.

Hiszpańska policja wydała ostrzeżenie, że tego rodzaju oszuści zastawiają pułapki na naiwnych zwłaszcza w okresie przed Bożym Narodzeniem, gdy rośnie zapotrzebowania na bilety do krajów Ameryki Łacińskiej i Afryki.

Powodzeniem cieszą się zwłaszcza tanie bilety nieznanych linii lotniczych, które rzekomo latają do egzotycznych stolic, a z którymi renomowane towarzystwa lotnicze nie utrzymują regularnych połączeń. Jak rozpoznać oszustów? Policja ostrzega zwłaszcza przed _ przedstawicielami linii lotniczych _, którzy nie akceptują kart kredytowych, żądając zapłaty w gotówce.

Czytaj więcej w Money.pl
Firmy upadały, nie mając żadnych strat Policja zlokalizowała już 19 fikcyjnych firm. Konta bankowe wielu z nich w ogóle nie były używane.
To będzie ostatni rok takich oszczędności? Dług publiczny ma osiągnąć 98 procent PKB, a deficyt Hiszpanii spaść ma do poziomu 5,6 procent PKB.
Toną w długach. Nie spłacają kredytów W 2008 roku, na początku kryzysu w Hiszpanii, odsetek niespłacanych pożyczek wynosił 1 procent. Teraz jest 12 razy większy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)