Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszustwa podatkowe we Francji. 80 proc. oszustów miało konta w Szwajcarii

0
Podziel się:

Zakończono już ponad 2,6 tys. postępowań w sprawie niepłacenia podatków, dzięki czemu fiskus odzyskał 230 mln euro - oświadczył minister w komisji finansów.

Oszustwa podatkowe we Francji. 80 proc. oszustów miało konta w Szwajcarii
(ell brown/CC/Flickr)

Konto bankowe w Szwajcarii miało 80 proc. spośród ponad 15 tys. francuskich oszustów podatkowych, którzy od końca 2013 roku poprosili o uregulowanie swojej sytuacji - poinformował minister ds. budżetu Bernard Cazeneuve.

Zakończono już ponad 2,6 tys. postępowań w sprawie niepłacenia podatków, dzięki czemu fiskus odzyskał 230 mln euro - oświadczył minister w komisji finansów w izbie niższej francuskiego parlamentu.

W wyniku skandalu wokół byłego ministra ds. budżetu Jerome'a Cahuzaca, Cazeneuve ogłosił zaostrzenie walki z uchylaniem się od płacenia podatków. W marcu 2013 r. Cahuzac musiał podać się do dymisji, gdy przyznał, że miał tajne konto bankowe w Szwajcarii i unikał płacenia podatków.

Cazeneuve obiecał lżejsze kary dla oszustów, którzy oddadzą się w ręce fiskusa. Minister poinformował, że obecnie robi to średnio 150 osób tygodniowo. Minister dodał, że według danych z 7 lutego 76 proc. spośród 15 813 oszustów miało co najmniej jedno konto bankowe za granicą. Na 10 proc. z nich zgromadzono poniżej 100 tys. euro, a _ na wielu większe sumy _ - powiedział Cazeneuve.

80 proc. kont bankowych należących do oszustów podatkowych znajduje się w Szwajcarii. Na drugim miejscu jest Luksemburg, z 7 proc. kont.

Czytaj więcej w Money.pl
Przechwycili 6,5 tony złota i srebra Hiszpańska policja poinformowała dzisiaj o aresztowaniu 164 osób w ramach zakrojonej na szeroką skalę operacji w całym kraju przeciwko siatce trudniącej się praniem pieniędzy i oszustwami podatkowymi.
Minister oszukał fiskusa, musiał ustąpić Andre Schmitz poinformował wczoraj, że ulokował odziedziczone kilkanaście lat temu prawie pół miliona euro w jednym ze szwajcarskich banków i nie zapłacił podatku od odsetek od tego kapitału.
Luksusowy jacht będzie strzegł wielorybów Statek został skonfiskowany w Genui rosyjskiemu milionerowi, gdy na jaw wyszło, że nie płacił we Włoszech podatku VAT.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)