Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszustwa podatkowe w Hiszpanii. Policja przechwyciła 6,5 tony złota i srebra

0
Podziel się:

Hiszpańska policja poinformowała dzisiaj o aresztowaniu 164 osób w ramach zakrojonej na szeroką skalę operacji w całym kraju przeciwko siatce trudniącej się praniem pieniędzy i oszustwami podatkowymi.

Oszustwa podatkowe w Hiszpanii. Policja przechwyciła 6,5 tony złota i srebra
(clspeace/CC/Flickr)

Hiszpańska policja poinformowała dzisiaj o aresztowaniu 164 osób w ramach zakrojonej na szeroką skalę operacji w całym kraju przeciwko siatce trudniącej się praniem pieniędzy i oszustwami podatkowymi za pośrednictwem handlu metalami szlachetnymi.

W czasie operacji prowadzonej wspólnie przez policję i służby podatkowe skonfiskowano 6,5 tony złota i srebra, a także niemal 1,7 mln euro w gotówce. Śledczy aresztowali w sumie 164 osoby w 12 prowincjach Hiszpanii; przejęli ponadto 52 samochody i motocykle oraz dwie łodzie. Zamrożono konta i majątek o łącznej wartości co najmniej 16 mln euro.

Trudniącą się tym procederem siatkę tworzyło 180 firm, korzystających z koniunktury w handlu metalami szlachetnymi; wydawały one fałszywe faktury na kwotę sięgającą miliarda euro rocznie - podało w komunikacie MSW Hiszpanii.

W operacji policyjnej udział wzięło prawie 600 śledczych, którzy przeszukali 88 obiektów, w tym sklepy i domy. Fałszywe faktury umożliwiały wypranie sum _ pochodzących z handlu złotem, oszustw na wielką skalę, oszustw związanych z rynkiem nieruchomości, a nawet handlu narkotykami _ - poinformowano. Oszuści za pośrednictwem fikcyjnych firm m.in. wprowadzali na rynek kradzioną biżuterię.

Handel metalami szlachetnymi rozwinął się w Hiszpanii w następstwie kryzysu zapoczątkowanego w 2008 roku; w ciągu minionych lat powstało wiele punktów skupu i sprzedaży. Śledztwo rozpoczęło się w 2012 roku w Walencji, na wschodzie Hiszpanii; następnie zostało rozszerzone na wiele innych części kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Mennica Polska traci. Przez spadki cen złota Cena złota spadła o 23 procent w II kwartale, co było jej największym spadkiem od 2010 roku. Firma ma trzy razy gorsze wyniki
Chińczycy pobili rekord w zakupach złota Ubiegłoroczny spadek kursu cennego kruszcu nie wszystkich zmartwił.
Mennica Polska i afera z wyłudzaniem VAT Sprawa dotyczy ponad 300 milionów złotych z tytułu zwrotu podatku od sprzedanego złota.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)