Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oszustwa podatkowe i pranie pieniędzy. CBŚ rozbiło grupę

0
Podziel się

CBŚ zatrzymało ośmiu członków międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się praniem pieniędzy i oszustwami podatkowymi związanymi z obrotem paliwami.

Oszustwa podatkowe i pranie pieniędzy. CBŚ rozbiło grupę
bEhyDCER

W wyniku ich działań Skarb Państwa w ciągu roku stracił co najmniej 146 mln złotych.

Sześć z podejrzanych osób trafiło do aresztu, wobec dwóch zastosowano inne środki zapobiegawcze. - _ Funkcjonariusze przeszukali ponad 40 mieszkań i siedzib firm w całej Polsce, m.in. w Warszawie. Dzięki temu zabezpieczyli dokumentację oraz mienie o wartości blisko 36 mln zł. Wśród zajętych przedmiotów znalazły się m. in. pieniądze, luksusowe samochody oraz złoto w sztabach _ - poinformował w czwartek PAP Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Grupa miała wykorzystywać kilkanaście firm zakładanych przez podstawione osoby. Policjanci ustalili, że przestępcy sprowadzali codziennie ok. 900 tys. litrów paliwa kupowanego w państwach nadbałtyckich. _ - Grupa dokonywała opłat celnych i uiszczała podatek akcyzowy, jednak nie płaciła podatku VAT. Pozwalało to na dalszą sprzedaż paliwa po atrakcyjnych cenach, a łańcuch kierowanych przez grupę firm miał na celu ukrycie przestępczego charakteru działań _ - wyjaśnił Jakubowski.

bEhyDCET

Z szacunków śledczych wynika, że w ciągu roku działania te uszczupliły Skarb Państwa na co najmniej 146 mln zł. Z materiałów zgromadzonych w sprawie wynika, że zatrzymani dopuszczali się też innych przestępstw skarbowych związanych z obrotem towarami, w tym metalami szlachetnymi.

Akcję CBŚ przeprowadziła wspólnie z pracownikami wywiadu skarbowego i urzędu kontroli skarbowej z Białegostoku.

Czytaj więcej w Money.pl
Handlowali narkotykami i psychotropami Jak poinformowało dziś biuro prasowe śląskiej policji zatrzymanym 13 osobom zarzuca się udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.
Szukano go w całej Europie, wpadł w Polsce Centralne Biuro Śledcze zatrzymało byłego funkcjonariusza łotewskiej policji, poszukiwanego między innymi za zabójstwa.
Dyrektor banku zatrzymany. Wyłudził... Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie 42 kredytów. Były one udzielane na podstawie sfałszowanych dokumentów. Pieniądze trafiały na konto mężczyzny.
bEhyDCFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)