Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszustwa podatkowe
06.07.2012 09:34

Oszustwa podatkowe. Budżet stracił 11 mln zł

Trzynaście osób stanie przed sądem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lucian Coman/Dreamstime.com)

Trzynaście osób stanie przed sądem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy - poinformował dzisiaj prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie Stanisław Felsztyński.

Wydział do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji PA skierował do szczecińskiego sądu akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która handlując złomem w latach 2007-09, m.in. w Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, dokonała oszustw podatkowych na ponad 11 mln zł.

Według ustaleń prokuratury oskarżeni skupowali złom po cenach o 5-10 proc. wyższych niż rynkowe, następnie sprzedawali go hurtowo, głównie do hut. Aby zalegalizować skupiony złom, wykorzystując podstawione osoby założyli szereg fikcyjnych firm, które wystawiały faktury VAT na ten towar. Na konta tych firm wpływały należności za złom, z ujętym 22-procentowym podatkiem VAT. Firmy nie rozliczały się jednak z fiskusem i składały nierzetelne deklaracje podatkowe lub w ogóle ich nie składały.

Członkowie grupy uzyskiwali w ten sposób całość należnego państwu podatku. Przez 21 miesięcy swej najbardziej aktywnej działalności oskarżeni mieli wystawić blisko tysiąc faktur na ponad 64 mln zł. Skarb Państwa stracił na tym ponad 11 mln zł. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia i wysokie grzywny.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Portugalia: Wyłudzali od państwa podatek VAT Jak poinformował dziennik Correio da Manha, fałszerstwo zostało wykryte w następstwie kontroli przeprowadzonych przez pracowników portugalskich urzędów skarbowych na terenie całego kraju w 2011 roku.
Wojny z fiskusem. Szokujące statystyki Przyczyną sądowych porażek jest m.in fakt, że podatnicy nie korzystają z pomocy profesjonalnych pełnomocników.
Pozwali Tuska. "Za kłamstwa o podatkach" Chodzi o słowa premiera: _ Każdy kto przychodzi dzisiaj do wyborców i mówi dajcie nam władzę, a my obniżymy podatki, kłamie. _
Tagi: oszustwa podatkowe, podatki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz