Notowania

niewidomi
27.07.2012 12:53

Oszustwa finansowe we Włoszech. Gwardia Finansowa odkryła całą rodzinę fałszywych niewidomych

W Turynie włoska Gwardia Finansowa odkryła całą rodzinę fałszywych niewidomych, którzy udawali to ciężkie kalectwo od 1982 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(abalcazar/iStockphoto)

W Turynie włoska Gwardia Finansowa odkryła całą rodzinę fałszywych niewidomych, którzy udawali to ciężkie kalectwo od 1982 roku. Na tej podstawie pobierali zasiłki i dodatek na opiekę; każdy po 800 euro miesięcznie. Wyłudzili co najmniej 700 tysięcy euro.

To kolejny sukces w walce z plagą oszustw wobec włoskiego odpowiednika ZUS. Najczęstszym jest właśnie udawanie osoby niewidomej.

Agencja ANSA podała w piątek, że do turyńskiej rodziny należy matka, jej córka i syn oraz jej brat. Jako niewidoma kobieta została zatrudniona w centrali telefonicznej jednego z państwowych urzędów. Do pracy przychodziła o lasce. Kiedy z niej wychodziła, zaczynała poruszać się swobodnie jak osoba doskonale widząca.

Kiedy policja skarbowa zyskała pewność, że udaje niewidomą, odkryła ku swemu zaskoczeniu, że takie samo inwalidztwo przypisano w oficjalnych dokumentach zakładu ubezpieczeń społecznych również trzem najbliższym osobom z jej rodziny. Wszyscy następnie zostali sfilmowani ukrytą kamerą przez funkcjonariuszy na przyjęciu w restauracji, gdzie tańczyli i bez problemu poruszali się między stolikami. Gwardia Finansowa zajęła konta bankowe podejrzanych, akcje, pięć mieszkań i 13 działek.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowo podrabiali trufle. Bo inni się nie znają Bezwartościowe grzyby poddawano obróbce syntetycznymi aromatami oraz olejkami i sprzedawano jako trufle do restauracji w kraju i za granicę.
Udawała niewidomą woźną. Była zbyt pazerna Przez lata, 51-letniej kobiecie udawało się przekonać wielu lekarzy, że nic nie widzi.
Zmasowany show Gwardii Finansowej Ośrodki agroturystyczne w całych Włoszech znalazły się na celowniku Gwardii Finansowej, która w długi weekend, gdy odpoczywają tam tysiące osób, przystąpiła do szczegółowych kontroli skarbowych.
Tagi: niewidomi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz