Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszust z Sosnowca zatrzymany w Irlandii

0
Podziel się:

42-latek ma na koncie m.in. oszustwa i czerpanie korzyści z prostytucji. Został zatrzymany w Irlandii i przekazany stronie polskiej.

Oszust z Sosnowca zatrzymany w Irlandii
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Przez pięć lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości 42-latek z Sosnowca, który ma na koncie m.in. oszustwa i czerpanie korzyści z prostytucji. Został zatrzymany Irlandii i przekazany stronie polskiej na postawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Aspirant Sebastian Fabiański ze śląskiej policji powiedział dzisiaj, że mężczyzna był poszukiwany od 2007 roku, za przestępstwa popełnione w Polsce w 2000 r. Został za nie skazany na osiem lat więzienia. Początkowo rozesłano za nim list gończy, a gdy okazało się, że może przebywać poza granicami kraju także Europejski Nakaz Aresztowania.

Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, zatrzymanie przestępcy było możliwe dzięki współpracy śląskich funkcjonariuszy i policjantów z KGP ze stroną irlandzką. Na trop 42-latka wpadli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych, którzy ustalili, że ukrywa się on w Irlandii.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony samolotem do Polski. Na lotnisku w Warszawie został przekazany polskim policjantom. Sosnowiczanin trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie karę ośmiu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin przedstawił plany. Zobacz, co się zmieni Ograniczenie liczby wyroków w zawieszeniu i skuteczniejsze konfiskaty mienia przestępców. Co jeszcze ma w planach minister sprawiedliwości?
100 zarzutów dla policjantów. Za korpucję Policjanci mieli przyjmować korzyści majątkowe o różnej wartości, w kwocie do 5,5 tysiąca złotych.
Zamiast siedzieć powinni pracować Prace społeczne, dozór elektroniczny zamiast kar w zawieszeniu - tego chce minister Gowin. A jak to wygląda w innych krajach?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)