Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oświadczenia majątkowe posłów. Palikot pod lupą

0
Podziel się:

Chodzi o dwa oświadczenia majątkowe, które przewodniczący Twojego Ruchu złożył za lata 2011 i 2012.

Oświadczenia majątkowe posłów. Palikot pod lupą
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEEbJrkl

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego składania niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych posła Janusza Palikota - poinformowała prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak powiedziała Calów-Jaszewska śledztwo dotyczy _ niewykazania w oświadczeniach mienia ruchomego o wartości pow. 10 tys. złotych _. Chodzi o dwa oświadczenia majątkowe, które Palikot jako poseł złożył za lata 2011 i 2012.

Na początku maja br. tygodnik _ Newsweek _ napisał, że lider Twojego Ruchu co najmniej przez 6 lat nie wpisał do oświadczenia majątkowego zegarka marki Breitling Navitimer Montbrillant. Zdaniem tygodnika na aukcjach internetowych można kupić go dziś za ok. 15-18 tys. zł. Najstarsze zdjęcia, na których Palikot występuje w tym zegarku, pochodzą jeszcze z 2008 roku. Po publikacji _ Newsweeka _ Palikot uzupełnił swoje oświadczenie majątkowe.

bEEbJrkn

Po publikacjach prasowych i umieszczeniu na internetowej stronie Sejmu korekty oświadczenia majątkowego Palikota warszawska prokuratura z urzędu wszczęła postępowanie sprawdzające. O wyjaśnienia do Palikota w tej sprawie zwróciła się też komisja etyki poselskiej.

Śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych Palikota prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Wszczęte zostało w czwartek. Przestępstwo złożenia nieprawdziwego oświadczenia majątkowego zagrożone jest karą do trzech lat więzienia.

Sprawę oświadczeń majątkowych Palikota badało już w przeszłości centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która jednak pod koniec 2011 roku umorzyła śledztwo, nie dopatrując się znamion czynu zabronionego. Media informowały wówczas, że Palikot _ zapomniał _ wpisać do swych oświadczeń majątkowych dwóch samochodów, samolotu, trzech pożyczek i udziałów w dwóch spółkach.

Czytaj więcej w Money.pl
"Euro ważniejsze niż tarcza antyrakietowa" Przewodniczący Twojego Ruchu chce aby Polska przystąpiła do strefy euro w ciągu najbliższych pięciu lat.
Twój Ruch chce zmieniać konstytucję Janusz Palikot liczy, że szybkie wejście do strefy euro poprą m.in. PO i SLD.
Palikot nie ma sobie nic do zarzucenia Według polityka to premier się skompromitował na spotkaniach z protestującymi rodzicami.
bEEbJrkO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)