Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oświadczenia majątkowe ministra sportu pod lupą CBA

0
Podziel się:

Chodzi prawdopodobnie o kupione przed trzema laty luksusowe auto. Polityk PO miał odmówić współpracy przy wyjaśnieniu wątpliwości czy miał na to środki. CBA wystąpiło o zgodę na analizę jego konta, sąd się zgodził.

Andrzej Biernat w Sejmie.
Andrzej Biernat w Sejmie. (PAP/Radek Pietruszka)

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza oświadczenia majątkowe ministra sportu Andrzeja Biernata. Rzeczniczka ministra zapewniła, że zadeklarował on pełną otwartość na współpracę.

Informację o kontroli oświadczeń Biernata podał portal rmf24.pl. Potwierdził ją rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. - _ Faktycznie CBA sprawdza oświadczenia majątkowe pana ministra sportu Adama Biernata. Są to oświadczenia majątkowe dotyczące lat 2010-14 _ - powiedział Dobrzyński.

_ - Kontrolę rozpoczęliśmy 30 września 2014 r. planowany czas jej trwania to 30 marca 2015 r. To nasze naturalne działania, bo CBA analizuje i weryfikuje oświadczenia majątkowe wszystkich parlamentarzystów _ - powiedział. Dobrzyński podkreślił, że CBA nie informuje o szczegółach postępowania w jego trakcie. _ - O ustaleniach kontroli oraz jej wynikach mogę poinformować dopiero po jej zakończeniu _ - mówił.

Według RMF chodzi o kupiony przed trzema laty luksusowy samochód; polityk miał odmówić współpracy przy wyjaśnieniu wątpliwości CBA czy miał na to środki. Według rmf24.pl CBA wystąpiło o zgodę na analizę jego konta; zgoda została wydana.

Rzeczniczka prasowa resortu sportu Anna Mytko w oświadczeniu zapewniła, że Biernat zadeklarował _ pełną otwartość na współpracę _ z CBA. Zaznaczyła, że Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformowali ministra o obowiązujących procedurach dostępu do kont bankowych _ i wystąpili o zgodę do sądu na ujawnienie tajemnicy bankowej, na co sąd wyraził zgodę _.

_ Należy podkreślić, że postępowanie kontrolne jest w toku i minister Andrzej Biernat nie został poinformowany o jakichkolwiek nieprawidłowościach, bądź poproszony o dodatkowe wyjaśnienia _ - podano w oświadczeniu. Rzeczniczka przypomniała, że minister, podobnie jak inni wysocy urzędnicy państwowi, został poddany _ standardowej kontroli prawidłowości i prawdziwości oświadczeń o stanie majątkowym _.

Odwołania Biernata domaga się lider Sprawiedliwej Polski Zbigniew Ziobro. Na konferencji prasowej w Sejmie Ziobro podkreślił, że brak chęci współpracy Biernata z CBA to wystarczający powód do jego odwołania, czego - jak zaznaczył - domaga się SP. - _ Jeśli ludzie, którzy dziś są w rządzie, mają być kryształowi, uczciwi, to pani premier Ewa Kopacz nie ma wyjścia. Musi podjąć w tej sprawie zasadnicze decyzje personalne - _mówił Ziobro.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA prześwietla majątek ministra Agentów szczególnie interesuje luksusowe auto Andrzeja Biernata.
Oświadczenia majątkowe. Idą zmiany Zdaniem ekspertów nie wszystkie osoby, objęte w myśl nowego projektu obowiązkiem składania oświadczeń majątkowych można uznać za osoby pełniące funkcje publiczne.
Oto pięciu najbogatszych i pięciu najbardziej zadłużonych ministrów Sprawdź, kto obok Radosława Sikorskiego, jest w finansowej elicie rządu. Nasza władza w sumie na kontach zgromadziła ponad 6 mln zł.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)