Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
japonia
24.08.2014 08:44

Osuenięcia ziemi w Hiroszimie. Wstrząsający bilnas ofiar

Liczba ofiar śmiertelnych osunięć ziemi w Hirosimie (na południowym zachodzie Japonii) wzrosła do 50, 38 osób uznaje się za zaginione - wynika z najnowszego, opublikowanego w niedzielę rano przez służby ratownicze i media bilansu katastrofy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 50, 38 osób uznaje się za zaginione - wynika z najnowszego, opublikowanego w niedzielę rano przez służby ratownicze i media bilansu katastrofy.

W akcji poszukiwawczej uczestniczy około 3 tysięcy ludzi, w tym strażacy, japońskie oddziały samoobrony i policja. Tylko w nocy z soboty na niedzielę poszukiwania aktywnie prowadziło 1300 osób. Operację utrudniają nowe opady, które około godziny 3 nad ranem czasu miejscowego zmusiły ratowników do przerwania pracy.

W niedzielę w poszukiwania włączy się grupa 250 specjalistów z Tokio. Jednak szanse na odnalezienie żywych maleją z godziny na godzinę - podaje AFP.

Jak poiformowała telewizja NHK, w sobotę odnaleziono m.in. zwłoki 83-letniego mężczyzny. Znajdowały się 17 kilometrów od miejsca, w którym zaginął.

Lawiny zeszły w nocy z wtorku na środę ze zboczy wzgórz, które rozmiękły po długotrwałych i wyjątkowo ulewnych deszczach, zaskakując ludzi w czasie snu.

Ze względu na ciągłe zagrożenie z osiedli Asaminami i Asakita ewakuowano około 4500 mieszkańców.

Czytaj więcej w Money.pl
Bardzo silne wstrząsy w Chile Trzęsienie ziemi o sile 6,4 stopni w skali Richtera wystąpiło w sobotę w rejonie miasta Valparaiso, w środkowym Chile - poinformowało miejscowe służby kryzysowe Onemi. Nie ma doniesień o ofiarach.
Japończycy nie wjadą do Rosji. To kara Putina Listę nazwisk, które objęte są zakazem, japoński ambasador w Moskwie dostał od szefa MSZ Rosji.
Hiroshima znów w gruzach. Ponury obraz tragedii Lawiny zeszły ze zboczy wzgórz rozmiękłych po długotrwałych i wyjątkowo ulewnych opadach deszczu, zaskakując ludzi w czasie snu. Zginęły 32 osoby, a 22 wciąż uważa się za zaginione. Premier Japonii Shinzo Abe, który przerwał urlop z powodu katastrofy, określił ostanie opady jako "bezprecedensowe". Zapowiedział wzmocnienie ekip ratowniczych oddziałami wojska. Władze ostrzegły przed dalszymi opadami, które mogą spowodować kolejne lawiny. Lawiny ziemne są w górzystej i gęsto zaludnionej Japonii stałym zagrożeniem. Wiele domów budowanych jest na zboczach, lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie, co znacznie zwiększa zagrożenie, mimo prac mających na celu ustabilizowanie wzniesień.
Tagi: japonia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz