Notowania

gdynia
19.08.2013 06:30

Ostre słowa po bójce na plaży. Trzech kiboli zatrzymanych

- Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę - to reakcja prezydenta Gdyni na napaść na meksykańskich marynarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Pędziszewski)

Policja zatrzymała trzy osoby po bójce na plaży w Gdyni. Grupa meksykańskich marynarzy została w Gdyni brutalnie napadnięta przez kilkusetosobową grupę pseudokibiców Ruchu Chorzów. Kilku mężczyzn, pobitych przez kiboli, zostało rannych. Policja zapowiada kontrolę w sprawie spóźnionej interwencji.

_ W związku z brutalną napaścią kilkusetosobowej grupy pseudokibiców drużyny Ruchu Chorzów na gości naszego miasta - członków załogi szkolnego żaglowca Akademii Marynarki Wojennej Meksyku - Cuauhtemoc podczas ich wypoczynku na plaży w Gdyni, w niedzielę 18 sierpnia 2013 r. - wyrażam najwyższe oburzenie, sprzeciw i oczekiwanie surowego ukarania wszystkich sprawców. Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie _- napisał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w oświadczeniu przekazanym mediom.

Według naocznego świadka zdarzenia, kibice Ruchu Chorzów, którzy przyjechali na niedzielny mecz ich drużyny w Pucharze Polski z Arką Gdynia, zaatakowali na plaży marynarzy z meksykańskiego żaglowca, który przypłynął do Gdyni.

_ - Kibice byli bardzo agresywni. Mieli na sobie klubowe koszulki, wykrzykiwali hasła z nazwą swojego klubu. Widziałem np. jak grupa 20 mężczyzn kopała osobę leżącą na piasku. Wszystko to działo się na plaży pełnej ludzi _ - powiedział chcący zachować anonimowość świadek zdarzenia, Łukasz.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni podinspektor Adam Gruźlewski poinformował, że zatrzymane zostały trzy osoby; jedna z nich jest obywatelem Meksyku.

_ - Na komisariacie trwają przesłuchiwania uczestników i świadków zdarzenia. Przypuszczalnie w bójce wzięli udział kibice, którzy przyjechali na mecz do Gdyni oraz cudzoziemcy z meksykańskiego żaglowca. Mamy zabezpieczony zapis kamer z monitoringu, który pomoże ustalić przebieg zdarzenia _ - dodał Gruźlewski.

Rzecznik prasowy komendanta pomorskiej policji kom. Joanna Kowalik-Kosińska poinformowała, że planowane jest jeszcze zatrzymanie czwartej osoby. _ To obywatel Meksyku, który przebywa obecnie w szpitalu z ranami ciętymi. Jego życiu nic nie zagraża _ - wyjaśniła.

Wiadomo już, że będzie kontrola w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni w związku z wczorajszą interwencją po bójce z udziałem pseudokibiców na plaży. Tak zdecydował zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego policji. _ - Chodzi o to, aby ustalić, po jakim czasie od zgłoszenia na miejscu pojawili się funkcjonariusze - _mówi Joanna Kowalik Kosińska z KWP Gdańsk. Kontrola jest reakcją na doniesienia, że policjanci przyjechali zbyt późno.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku nie chce na razie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego policja nie eskortowała kibiców bezpośrednio na stadion, tylko dopuściła, aby poszli na plaży.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m241488.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;pewne;kibole;napadli;marynarzy;-;mlodych;chlopakow,179,0,1365427.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To pewne. Kibole napadli marynarzy - młodych chłopaków Zatrzymane zostały trzy osoby. jedna z nich jest obywatelem Meksyku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/m279484.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/msz;potepia;antylitewski;incydent;na;meczu;lecha;poznan,213,0,1361365.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) MSZ potępia antylitewski incydent Wojewoda poznański Piotr Florek w związku z tą sprawą zwołał posiedzenie zespołu interdyscyplinarnego ds. imprez masowych.
Tagi: gdynia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz