Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ostre słowa kardynała o chorym Kościele

0
Podziel się

Po abdykacji Benedykta XVI, kardynał Jorge Mario Bergoglio mówił, że Kościół jest chory i musi się sam leczyć.

Ostre słowa kardynała o chorym Kościele
(CPP / Polaris/East News)
bEqosELF

Podczas narad kardynałów w marcu w Watykanie, po abdykacji Benedykta XVI i przed konklawe, kardynał Jorge Mario Bergoglio mówił, że _ Kościół jest chory i musi się sam leczyć _. Ujawnił to w wywiadzie arcybiskup Lyonu, kardynał Philippe Barbarin.

W wywiadzie, opublikowanym przez włoski tygodnik _ L'Espresso _ i zacytowanym również przez watykański dziennik _ L'Osservatore Romano _ w niedzielnym wydaniu, francuski purpurat powiedział, że w czasie tzw. kongregacji kardynałów w dniach wakatu w Stolicy Apostolskiej metropolita Buenos Aires mówił: _ Odnoszę wrażenie, że Jezus został zamknięty w Kościele i że puka do drzwi, bo chce wyjść, bo chce odejść _.

_ - Jego krótkie wystąpienie poruszyło wszystkich _ - podkreślił kardynał Barbarin. Według jego relacji kardynał Bergoglio położył też nacisk na to, że Kościół musi _ patrzeć w inną stronę _.

bEqosELH

Przyszły papież _ prosił biskupów, by byli naprawdę duszpasterzami, a nie administratorami _ - opowiedział metropolita Lyonu. Jego zdaniem, w tym kontekście należy oceniać decyzję kardynała Bergoglio, który w Buenos Aires nie chciał zamieszkać w siedzibie arcybiskupa miasta, a po wyborze na konklawe odmówił zamieszkania w apartamencie papieskim i wolał pozostać w Domu świętej Marty, czyli w watykańskim hotelu.

Franciszek _ odczuwa po prostu potrzebę spotykania się z innymi ludźmi, by porozmawiać z nimi w korytarzu, podczas posiłków _ - dodał kardynał Philippe Barbarin. Wskazał na szczególne znaczenie słów _ wyjść poza _ w sposobie myślenia obecnego papieża. _ Słowa ta najlepiej określają misję Jezusa _ - stwierdził francuski dostojnik.

O papieżu z Argentyny powiedział również: _ Przybył jako człowiek z wielkim autorytetem, który wie, jaki wyznaczyć kurs i jak podjąć właściwe decyzje _.

_ - Już w tych miesiącach widzimy, jak te wszystkie przymioty zostały wykorzystane. Najbardziej uderzająca jest przede wszystkim prostota i jasność jego homilii, a także zainicjowany wielki program reformy Kurii Rzymskiej _ - dodał kardynał Barbarin.

bEqosELN

Wyraził przekonanie, że takiej reformy Kościół bardzo potrzebuje. 63-letni kardynał Philippe Barbarin zasłynął w czasie marcowych obrad kardynałów tym, że do Watykanu przyjeżdżał na rowerze.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież też wątpił. W jakiej sprawie? W katechezie Franciszek powiedział, że należy wspierać się nawzajem _ w przygodzie wiary. Wszyscy doświadczyliśmy zagubienia, niepewności, wątpliwości, wszyscy to przeżyliśmy _ - dodał papież.
10 mln ludzi śledzi profil papieża na Twitterze Papieski profil został zainaugurowany za pontyfikatu Benedykta XVI w ośmiu językach: włoskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, angielskim, francuskim, polskim i arabskim.
Duchowni zmieniają auta na skromniejsze To według włoskich mediów kolejny efekt papieża Franciszka, apelującego do duchowieństwa o umiar i unikanie luksusów.
"Kobiety w Kościele nie mogą tylko służyć" Papież wyznał, że cierpi, widząc, że kobiety traktowane są jak _ służące _. _ Kościół to kobieta, to matka _ - dodał.
bEqosEMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)