Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ostra krytyka Izraela. Jest odpowiedź premiera Netanjahu

0
Podziel się

Zobacz jak odniósł się do tych słów Netanjahu.

Ostra krytyka Izraela. Jest odpowiedź premiera Netanjahu
(kprm.gov.pl)
bDZZKUrp

Porównanie izraelskiej ofensywy w kontrolowanej przez Hamas Strefie Gazy do działań nazistów, którym posłużył się turecki premier Recep Tayyip Erdogan, miało _ wydźwięk antysemicki _ - oświadczył premier Izraela Benjamin Netanjahu.

_ - Słyszałem, co powiedział premier Turcji, te słowa wypowiadane z najwyższą powagą. Powiedziałem (sekretarzowi stanu USA) Johnowi Kerry'emu, że to antysemickie wypowiedzi, że mają wydźwięk antysemicki _ - podkreślił Netanjahu na spotkaniu z dziennikarzami.

Erdogan powiedział wczoraj, że Izrael _ pobił Hitlera w barbarzyństwie _ swymi atakami na terytorium palestyńskie.

bDZZKUrr

Od początku ofensywy izraelskiej w Strefie Gazy zginęło co najmniej 434 Palestyńczyków, w tym w niedzielę prawie 100. Jest to najkrwawszy dzienny bilans od 8 lipca, gdy ruszyła ofensywa przeciwko Hamasowi. W tym czasie zginęło 18 żołnierzy izraelskich, tylko w niedzielę - 13.

Ofensywa lądowa, która rozpoczęła się w czwartek wieczorem po 10 dniach ataków lotniczych na Strefę Gazy, ma na celu, jak piszą izraelskie media, zniszczenie tuneli wykorzystywanych przez bojowników Hamasu do ukrywania wyrzutni rakietowych, a także do przedostawania się na terytorium Izraela.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael redukuje personel dyplomatyczny w Turcji Stosunki turecko-izraelskie uległy poważnemu pogorszeniu w związku ze sprawą "Mavi Marmara".
Izraelscy komandosi przed sądem. Za co? Sąd złoży w Interpolu wniosek o wystawienie międzynarodowego nakazu aresztowania wobec czterech byłych przedstawicieli izraelskiego wojska, którzy od 2012 roku są zaocznie sądzeni w Turcji.
Nie wypłacą 20 mln dolarów odszkodowania? Premier Izraela niespodziewanie wycofał się z oferty wypłaty 20 mln dolarów odszkodowania rodzinom ofiar izraelskiego ataku na turecki statek z pomocą dla Strefy Gazy w 2010 r.
bDZZKUrS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)