Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.06.2010 09:46

Ostatni dzień na zaświadczenie do głosowania

Potrzebują je osoby, które chcą głosować na wakacjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radomil/CC/Wikipedia)

Osoby, które chcą oddać głos w wyborach poza miejscem zamieszkania, mają dziś ostatnią szansę. Do momentu zamknięcia urzędów mogą pobrać zaświadczenie upoważniające do głosowania w dowolnym punkcie wyborczym w Polsce i na świecie.

Za granicą jest ponad 250 okręgów wyborczych, ich lista jest dostępna na stronie internetowej www.msz.gov.pl

Koordynator internetowej akcji _ Głosuj bez Meldunku _ Adam Jankowski mówi, że procedura w urzędzie jest bardzo prosta. Możemy to zrobić na dwa sposoby. _ Albo samemu pobrać takie zaświadczenie z urzędu gminy, miasta. Bądź upoważnić do jego odebrania kogoś z rodziny lub ze znajomych _ - mówi Jankowski.

Adam Jankowski mówi, że nie trzeba osobiście stawić się w urzędzie, lecz wysłać pełnomocnika, co również nie jest skomplikowane. _ Wystarczy upoważnienie z datą, numerami PESEL oraz podpisem. Można też takie upoważnienie przefaksować. _

W samej Warszawie takich zaświadczeń wydano prawie 25 tysięcy. Mieszkańcy Warszawy, którzy pobrali już dokument upoważniający do głosowania, mówią, że formalności nie trwały długo.

Wyborca otrzymuje dwa zaświadczenia, upoważniające do głosowania w pierwszej i drugiej turze wyborów. Jeśli wyborca zgubi takie zaświadczenie, wówczas nie będzie mógł zagłosować.

Pierwsza tura wyborów odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 czerwca. Dwa tygodnie później, jak wszystko na to wskazuje, zagłosujemy w drugiej turze wyborów.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz