Notowania

Przejdź na
nbp
19.02.2009 09:19

Ośmiu pracowników NBP w rękach CBA

Są podejrzani o wręczanie i przyjmowanie łapówek, w zamian za ustawianie przetargów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Osiem osób podejrzanych o wręczanie i przyjmowanie łapówek, w zamian za ustawianie przetargów, zatrzymali funkcjonariusze CBA na polecenie wrocławskiej prokuratury.

Wśród zatrzymanych jest m.in. naczelnik wydziału w Departamencie Informatyki i Telekomunikacji Narodowego Banku Polskiego Jan L. Jak mówi rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, przetargi dotyczyły serwisowania i napraw sprzętu teleinformatycznego w NBP. Jan L. w zamian za ich ustawianie miał otrzymywać pieniądze od jednej z wrocławskich firm teleinformatycznych.

Oprócz Jana L. zatrzymani zostali także dwaj właściciele firmy komputerowej oraz pięć innych osób, które pośredniczyły w przekazywaniu pieniędzy. _ - Podejrzani przyznali się do zarzutów i złożyli obszerne wyjaśnienia _ - dodała Klaus.

Proceder korupcyjny miał - według prokuratury - trwać od 2001 do 2008 r. Urzędnik NBP miał w tym czasie przyjąć ok. 350 tys. zł łapówek. Podejrzani zostali zatrzymani we wtorek, a w środę odbyły się przesłuchania.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: nbp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz