Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oskarżony poczeka na wyrok w areszcie domowym

0
Podziel się:

Na najbliższym posiedzeniu Rada Ministrów ma zająć się ponownie projektem zmian w procedurze karnej, dzięki którym także w Polsce będzie można stosować areszt domowy.

Oskarżony poczeka na wyrok w areszcie domowym
(Prebranac/Dreamstime)
bFfCadwB

Już w przyszłym roku może zmniejszyć się zaludnienie w aresztach śledczych, a podatnicy mniej zapłacą za utrzymanie więźniów. Na najbliższym posiedzeniu Rada Ministrów ma zająć się ponownie projektem zmian w procedurze karnej, dzięki którym także w Polsce będzie można stosować areszt domowy.

Zgodnie z projektem oskarżony będzie stale przebywał w miejscu określonym przez sad, na przykład w domu. Na jego rękę lub nogę zostanie założona bransoletka z nadajnikiem GPS, który pozwoli sprawdzić, czy aresztant znajduje się w wyznaczonym rewirze. Będzie mógł oddalić się maksymalnie na 200 metrów od centralki zainstalowanej w lokalu - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

O użyciu tego środka zdecyduje sad. Określi on czas stosowania izolacji, jej miejsce oraz obszar, którego poza wyjątkowymi sytuacjami zdrowotnymi i rodzinnymi nie będzie mógł opuścić oskarżony. Na zastosowanie aresztu domowego będą musieli zgodzić się domownicy. Nie będzie on mógł trwać dłużej niż dwa lata.

bFfCadwD

Areszt domowy w połączeniu z dozorem elektronicznym jest z powodzeniem stosowany w innych krajach. W Polsce używa się go dziś do wykonywania części kary pozbawienia wolności.

Czytaj więcej o zmianach w prawie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t196428.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;o;tym;jak;odbierac;majatki;mafii,196,0,975300.html) Moglibyśmy odbierać majątki przestępców Zdaniem lidera Solidarnej Polski wymiar sprawiedliwości musi mieć możliwość konfiskowania majątku osób uwikłanych w działalność przestępczą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t135174.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/platforma;poprze;zakaz;zakrywania;twarzy,84,0,974932.html) Wprowadzą kolejny zakaz. Nikt się nie ukryje Dziś prezydent Bronisław Komorowski ma złożyć projekt nowelizacji ustawy o imprezach masowych, w której znajdzie się między innymi taki zapis.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t20999.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/handel;na;ulicach;bedzie;karany;grzywna,70,0,970310.html) Tam już nie można handlować. Będą kary Od 19 listopada zaczynają obowiązywać nowe przepisy pozwalające nakładać grzywny za handel w miejscach niewyznaczonych do tego przez gminę.
bFfCadxe
KOMENTARZE
(0)