Notowania

Przejdź na
pistorius
19.08.2013 10:15

Oscar Pistorius przed sądem. Grozi mu dożywocie

Prokuratura twierdzi, że biegacz zabił swoja dziewczynę z premedytacją, a bezpośrednią przyczyną miała być kłótnia pary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Oscar Pistorius ponownie przed sądem w Pretorii. Według prokuratury, znany niepełnosprawny biegacz 14 lutego zamordował z premedytacją swoją dziewczynę, Reevę Steenkamp. Za to przestępstwo Pistoriusowi grozi nawet dożywocie.

Prokuratura twierdzi, że biegacz zabił 29-latkę celowo, a bezpośrednią przyczyną miała być kłótnia pary. Sam lekkoatleta nie przyznaje się do winy, argumentując, że omyłkowo wziął swoją dziewczynę za włamywacza.

BBC podkreśla, że kluczowym dowodem w sprawie może być ekspertyza balistyczna. Dziś ma zostać wyznaczona data rozpoczęcia procesu, ponadto znany biegacz usłyszy akt oskarżenia.

Oscar Pistorius jeszcze w lutym został zwolniony za kaucją z aresztu. Lekkoatleta biegający na specjalnych protezach z włókna węglowego wznowił lekkie treningi.

Południowoafrykański biegacz jest pięciokrotnym mistrzem paraolimpijskim. W 2012 roku wystąpił również wraz z pełnosprawnymi sportowcami na igrzyskach w Londynie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pistorius, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz