Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oregon zalegalizował małżeństwa homoseksualne

0
Podziel się:

Sędzia federalny w Portland unieważnił wcześniejszy zakaz małżeństw homoseksualnych jako niezgodny z konstytucją USA.

Oregon zalegalizował małżeństwa homoseksualne
(Brazil2/iStockphoto)
bEJuHdLp

Oregon jest 18. stanem USA, który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci. Sędzia federalny w Portland unieważnił wcześniejszy zakaz małżeństw homoseksualnych jako niezgodny z konstytucją USA.

W czerwcu 2013 roku amerykański Sąd Najwyższy orzekł, że małżeństwom homoseksualnym mają przysługiwać takie same prawa, jak tradycyjnym, uznając, że że prawo, które określa małżeństwo jako związek wyłącznie kobiety i mężczyzny, jest niezgodne z konstytucją.

Po tej decyzji wiele stanów zdecydowało się zalegalizować małżeństwa homoseksualne, m.in. Nowy Meksyk i Hawaje.

bEJuHdLr

Oregon jest już 18. stanem, który zdecydował się na ten krok. Osoby tej samej płci mogą zawierać związki małżeńskie także w stołecznym Dystrykcie Kolumbii.

Czytaj więcej w Money.pl
Raj dla gejów na Hawajach? Gubernator Hawajów podpisał wczoraj ustawę zmieniającą poprzedni akt prawny, który definiuje małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety.
Elton John weźmie wreszcie ślub? To dzięki... Partner artysty powiedział, że ich ślub nie będzie hucznym wydarzeniem.
Małżeństwa homoseksualne w Wielkiej Brytanii Ustawa _ Same Sex Couples Act _ weszła w życie w lipcu 2013 roku, ale dopiero od dziś możliwe jest zawieranie małżeństw.
Małżeństwa homoseksualne znów zakazane Po zaledwie jednym dniu obowiązywania przepisu zezwalającego na zawieranie małżeństw gejowskich w Michigan, federalny Sąd Apelacyjny uchylił go.
bEJuHdLS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)