Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
03.04.2013 10:29

Opozycjonista odpowie za straty materialne. Proces już 17 kwietnia

Proces rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, oskarżonego o spowodowanie strat materialnych w jednej ze spółek w obwodzie kirowskim, rozpocznie się 17 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Proces rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, oskarżonego o spowodowanie strat materialnych w jednej ze spółek w obwodzie kirowskim, rozpocznie się 17 kwietnia przed sądem w Kirowie - podały w środę źródła sądowe. Grozi mu 10 lat łagru.

36-letni Nawalny - adwokat i bloger walczący z korupcją - to jeden z przywódców zeszłorocznych protestów przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml. Stoi na czele wyłonionej w internetowym głosowaniu Rady Koordynacyjnej Opozycji, która wypracowuje strategię dla przeciwników Putina.

Rosyjski Komitet Śledczy utrzymuje, że w 2009 roku Nawalny, będąc doradcą wywodzącego się z demokratycznej opozycji gubernatora obwodu kirowskiego Nikity Biełycha, nakłonił dyrekcję przedsiębiorstwa przemysłu drzewnego Kirowles do podpisania niekorzystnego kontraktu, czym spowodował straty materialne w tej kontrolowanej przez państwo spółce na kwotę 16 mln rubli (ok. 518 tys. dolarów).

Opozycjonista nie przyznaje się do zarzutów. Dochodzenie przeciw niemu zostało wszczęte w maju 2011 roku. Rok później sprawę umorzono, następnie jednak decyzję tę uchylono.

Współoskarżonymi w tej sprawie byli też: inny były doradca kirowskiego gubernatora Andriej Wotinow oraz dyrektor generalny Kirowlesu Wiaczesław Opalew. Obaj zostali w 2012 roku skazani.

Wotinowowi sąd wymierzył karę trzech lat pozbawienia wolności za wręczenie Opalewowi łapówki w wysokości 2 mln rubli (ok. 65 tys. USD). Natomiast Opalew został skazany na cztery lata pozbawienia wolności z zawieszeniem wykonania kary na trzy lata. W śledztwie przyznał się do winy i obciążył Nawalnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Alpejska krowa 1 jest szpiegiem? Dziś proces Ona miała pseudonim alpejska krowa 1, on nie wiadomo. Nie chcą ujawnić swojej tożsamości i nie zamierzają składać zeznań.
Siedzą w celi, bo chciały przegonić Putina Do sądzonych w Moskwie za chuligaństwo w cerkwi członkiń zespołu Pussy Riot dwukrotnie wzywano dzisiaj pogotowie ratunkowe
Umyślnie podłożyli ogien. Zmarło 6 dzieci To ojciec dzieci i przyjaciel rodziny umyślnie podłożyli ogień w domu. Wina matki została potwierdzona większością głosów.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz