Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opozycja w rosji
31.08.2013 21:22

Opozycja w Rosji. Policja zatrzymuje opozycjonistów

Moskiewska policja zatrzymała co najmniej 16 opozycjonistów . Usiłowali oni zorganizować na Placu Triumfalnym akcję protestu onazwie "Strategia-31".

Podziel się
Dodaj komentarz
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)

Moskiewska policja zatrzymała co najmniej 16 opozycjonistów . Usiłowali oni zorganizować na Placu Triumfalnym akcję protestu onazwie _ Strategia-31 _.

Wśród zatrzymanych jest Eduard Limonow, przewodniczący Partii Narodowo-Bolszewickiej. Według rosyjskich mediów, demonstranci zostaną prawdopodobnie pociągnięci do odpowiedzialności administracyjnej za próbę zorganizowania akcji protestu bez zgody władz.

Rosyjscy opozycjoniści zbierają się na podobne akcje ostatniego dnia każdego miesiąca liczącego 31 dni - dla poparcia 31. artykułu konstytucji, gwarantującego prawo do zgromadzeń.

Władze Moskwy odmowę wydania zgody na zorganizowanie ostatniej demonstracji o nazwie _ Strategia-31 _ tłumaczyły tym, że wcześniej organizatorzy akcji byli niejednokrotnie karani za przeprowadzanie nielegalnych wieców.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycyjny kandydat na mera jest już wolny Aleksiej Nawalny to znany bloger, walczący z korupcją adwokat i krytyk prezydenta Władimira Putina.
Nawalny znów zatrzymany przez Policję Na dwie godziny przed spotkaniem władze Moskwy skontaktowały się ze sztabem Nawalnego i poprosiły o odwołanie wiecu.
Aresztowania na Placu Czerwonym w Moskwie Policja zatrzymała 10 opozycjonistów, którzy przyszli tam, aby przypomnieć o demonstracji sprzed 45 lat przeciwko interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji.
Tagi: opozycja w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz