Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opozycja w rosji
11.06.2012 10:02

Opozycja w Rosji. Kolejne przeszukania

Śledczy wkroczyli do mieszkań liderów antyputinowskiej opozycji w Moskwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Śledczy sprawdzają mieszkania liderów antyputinowskiej opozycji w Moskwie. Opozycjoniści wiążą tę akcję z planowanym na jutro w stolicy Rosji kolejnym wystąpieniem przeciwko Władimirowi Putinowi.

Przedstawiciele Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej wkroczyli do mieszkań m.in. opozycyjnego adwokata, blogera i bojownika z korupcją Aleksieja Nawalnego, koordynatora radykalnego Frontu Lewicy Siergieja Udalcowa oraz przywódcy liberalnej Solidarności Ilji Jaszyna.

Rzecznik Komitetu Śledczego FR Siergiej Markin przekazał, że śledczy zamierzają przeszukać _ 10 obiektów _. Według niepotwierdzonych informacji przeszukanie trwa też w mieszkaniu celebrytki Ksenii Sobczak. Przedstawiciele Komitetu Śledczego są też przed mieszkaniem lidera Partii Wolności Narodowej (Parnas) Borysa Niemcowa.

Przeszukania mają związek ze śledztwem w sprawie zajść, do których doszło w Moskwie 6 maja, w przededniu zaprzysiężenia Putina. W starciach policji z demonstrantami rannych zostało ponad 70 osób, w tym około 30 policjantów. Policja zatrzymała wtedy 436 osób.

Markin zapowiedział w niedzielę, że Komitet Śledczy FR zamierza doprowadzić do ukarania wszystkich uczestników i organizatorów zamieszek. W ramach tego śledztwa zatrzymano już 12 osób. W charakterze podejrzanych przesłuchano m.in. Nawalnego i Udalcowa. Obaj zostali ponownie wezwani do Komitetu Śledczego FR na wtorek, na godz. 11. Manifestacja opozycji rozpoczyna się o godz. 13.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin mści się za protesty. Drakońskie kary 600 tysięcy rubli kary, zakaz zasłaniania twarzy podczas imprez masowych i ściganie internautów - taka będzie nowa ustawa.
Zaskakujące zachowanie rosyjskiej policji Według relacji rosyjskich mediów po raz pierwszy od 2 tygodni nie zatrzymano żadnego z demonstrantów.
Za namiot obok Kremla zatrzymała ją policja Około stuosobowa grupa ruszyła w kierunku posterunku, aby domagać się jej uwolnienia.
Tagi: opozycja w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz