Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opozycja w rosji
06.11.2013 20:15

Opozycja w Rosji. Kolejne aresztowania

O umorzenie postępowań i objęcie amnestią osób już skazanych apelują rosyjscy obrońcy praw człowieka. Wspiera te starania także kremlowska rada do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(piker77/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Moskiewska policja aresztowała 19 działaczy antyputinowskiej opozycji. Grupa kilkudziesięciu osób demonstrowała w centrum rosyjskiej stolicy domagając się uwolnienia więźniów politycznych.

Pikietę na placu Maneżowym zorganizowano w ramach solidarności z osobami przetrzymywanymi w aresztach, w związku z zamieszkami do których doszło 6 maja 2012 roku.

Wtedy, w przeddzień inauguracji prezydentury Władimira Putina kilkadziesiąt osób wyszło na ulice Moskwy. Doszło do starć z policją. Kilka miesięcy później Komitet Śledczy wszczął postępowanie karne wobec kilkunastu uczestników tej demonstracji, zarzucając im napaść na funkcjonariuszy i prowokowanie zamieszek.

Dziś ich koledzy na placu Maneżowym domagali się ich uwolnienia. O umorzenie postępowań i objęcie amnestią osób już skazanych apelują rosyjscy obrońcy praw człowieka. Wspiera te starania także kremlowska rada do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Depardieu popiera Putina i krytykuje opozycję Opozycyjni aktywiści zareagowali natychmiast. _ Znany analityk polityczny Depardieu _ - napisała jedna z nich na Twitterze.
Chcą uwolnienia działaczy Greenpeace. Ale... Sejmowa komisja spraw zagranicznych wyraża zaniepokojenie zatrzymaniem przez służby graniczne Rosji aktywistów Greenpeace'u, w tym Polaka Tomasza Dziemianczuka.
Rosjanie ukrywają wokalistkę Pussy Riot W opinii obrońców praw człowieka - w ten sposób funkcjonariusze więziennictwa mszczą się na Tołokonnikowej za jej publikacje, dotyczące korupcji i nadużyć.
Tagi: opozycja w rosji, antyputinowska opozycja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz