Notowania

opozycja w rosji
24.11.2012 13:08

Opozycja w Rosji chce maszerować po wolność

Partia Jabłoko nie chce maszerować razem z komunistami a radykalna lewica z liberałami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ed Yourdon/CC/Flickr)

*_ Marsz wolności _ tak będzie nazywać się nowa akcja rosyjskiej opozycji. Pierwszą antyputinowską demonstrację pod tym hasłem zaplanowano na 15 grudnia. *

Jednak wspólne maszerowanie nie wszystkim się podoba. W rok od rozpoczęcia w Rosji masowych demonstracji, jednocząca się do tej pory opozycja, zaczyna się dzielić.

Część liderów nie widzi sensu w organizowaniu masowych wieców. Inni chcą demonstrować, ale nie odpowiada im towarzystwo. Powołany kilka tygodni temu przez przeciwników prezydenta Władimira Putina Komitet Koordynacyjny chce zorganizować 15 grudnia _ marsz wolności _.

_ To nie najlepszy pomysł _ - twierdzą niezależni komentatorzy. Przypominają oni, że Rosjanie wychodząc na ulice oczekiwali zdecydowanych działań, które odsuną od władzy Putina. Przez rok nie udało się nawet osłabić rządów obecnego prezydenta.

Także wśród liderów opozycji zaczynają się podziały. Partia _ Jabłoko _ nie chce maszerować razem z komunistami a radykalna lewica z liberałami. W opinii analityków - opozycji wyczerpały się pomysły i słabnie społeczne poparcie dla jej inicjatyw.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjski opozycjonista wykluczony z wyborów Lider rosyjskiej, demokratycznej partii Jabłoko Grigorij Jawliński prawdopodobnie nie zostanie dopuszczony do udziału w marcowych wyborach prezydenckich
Taka praca do zdrada stanu. Bat na opozycję? Rosyjska ustawa rozszerzająca definicję zdrady stanu weszła dziś w życie - poinformowała rządowa Rossijskaja Gazieta.
Bloger wygrał wybory na szefa opozycji Adwokat, bojownik z korupcją i bloger Aleksiej Nawalny zdobył najwięcej głosów - 43 tys. - w trzydniowych internetowych wyborach do opozycyjnej Rady Koordynacyjnej.
Tagi: opozycja w rosji, jabłoko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz