Notowania

kuba
23.06.2014 19:45

Opozycja na Kubie: W kraju jest 102 więźniów politycznych

CCDHRN jest organizacją nielegalną na Kubie, ale tolerowaną przez władze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Pod koniec czerwca w zakładach karnych na Kubie przebywało łącznie 102 więźniów politycznych, podczas gdy w listopadzie 2013 roku było ich 87 - poinformowała Kubańska Komisja Praw Człowieka i Porozumienia Narodowego (CCDHRN).

CCDHRN jest organizacją nielegalną na Kubie, ale tolerowaną przez władze.

_ Liczba osób skazanych lub ściganych z przyczyn politycznych na Kubie wynosi 114 _ - napisała w oświadczeniu Komisja, która włączyła do tego spisu 12 dysydentów przebywających na zwolnieniu warunkowym.

CCDHRN podkreśliła, że komunistyczne władze, aby stłumić próby buntu, wybrały strategię krótkoterminowych aresztowań zamiast kary więzienia.

Liczba więźniów politycznych przekraczała 300 w czasie, kiedy stanowisko prezydenta obejmował Raul Castro, który w lipcu 2006 roku zastąpił swego chorego brata Fidela.

Większość więzionych z powodów politycznych to _ dysydenci pokojowi _, lecz jest też ośmiu bojowników, skazanych za to, że _ wylądowali na Kubie w małych zbrojnych wyprawach z Florydy przeciwko (Fidelowi) Castro od 1991 do 2001 roku - wskazała CCDHRN. _

_ _

_ Wśród więźniów politycznych 16 zostało skazanych za _próbę emigracji z użyciem siły lub przemocy" czyli za próbę porwania statków lub samolotów, a także _ dziewięciu urzędników wojskowych i cywilnych _ ukaranych _ z różnych powodów _ - podała Komisja.

_ Kuba, od 56 lat rządzona w dyktatorski sposób, zajmuje jedno z pierwszych miejsc na świecie pod względem liczby osób skazanych lub ściganych z przyczyn politycznych _ - podkreśliła CCDHRN, którą kieruje dysydent Elizardo Sanchez.

Czytaj więcej w Money.pl
Kuba Rozpruwacz, Frankenstein, Czerwony Kapturek Arena of Fate to dynamiczna, wieloosobowa gra akcji na komputery PC i konsole, która pozwoli wcielić nam się w legendarnych bohaterów z baśni, legend i fantastycznych opowiadań.
"Twitter" nielegalny i wywrotowy Powołując się na prawo międzynarodowe i Kartę Narodów Zjednoczonych, władze kubańskie zaapelowały do USA o zaprzestanie nielegalnych i wymierzonych w Kubę tajnych operacji.
Urugwaj przyjmie więźniów z Guantanamo, ale... Stanie się tak jeśli USA zwolnią trzech osadzonych w amerykańskich zakładach karnych Kubańczyków.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz