Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
20.12.2012 09:43

Opłaty lotniskowe. Sprawdź, co chcą w nich zmienić

Szybkie przyjęcie tej ustawy ma uchronić Polskę przed karami ze strony KE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(senat.gov.pl)

Senat po godz. 9 wznowił ostatnie w tym roku posiedzenie. Senatorowie w głosowaniach zdecydują m.in. o noweli ustawy o prawie lotniczym dotyczącej ustalania i nadzoru nad opłatami lotniskowymi.

Zmiany w ustawie o prawie lotniczym mają na celu dostosowanie polskich przepisów do unijnych w zakresie ustalania i nadzoru nad opłatami lotniskowymi.

Jak wskazano w uzasadnieniu nowelizacji, jest ona konieczna dla wdrożenia do krajowego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/12/WE z 11 marca 2009 r. w sprawie opłat lotniskowych.

Nowe przepisy zakładają zróżnicowanie w ustalaniu opłat lotniskowych w zależności od wielkości ruchu pasażerskiego. Małe porty i lotniska aeroklubowe nie będą podlegały tym samym rygorom, którym podlegają porty lotnicze obsługujące rocznie ponad 5 mln pasażerów.

Izba głosować będzie w czwartek także nad nowelą ustawy o ochronie przyrody, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Wywodząca się z projektu klubu SLD nowelizacja umożliwia wstęp na teren parków narodowych oraz na plaże i kąpieliska osobom niepełnosprawnym korzystającym z pomocy psów przewodników lub psów asystujących. Jej celem jest zniesienie ograniczeń dyskryminujących osoby niepełnosprawne.

Obecnie obowiązująca ustawa o ochronie przyrody zabrania _ wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną _, zaś ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - opisując miejsca, gdzie można wejść z psem asystującym - nie wymienia parków narodowych i rezerwatów.

Senat głosować będzie także nad nowelą prawa wodnego, która ma wdrożyć do polskich przepisów unijną dyrektywę morską. Jej szybkie przyjęcie ma uchronić Polskę przed karami ze strony KE. Zmiany zakładają m.in. przygotowanie specjalnego programu monitoringu wód morskich oraz krajowego programu ochrony wód morskich.

Senatorowie zdecydują też nad zmianami w ustawie Prawo ochrony środowiska i zmianami w ustawie o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych.

Czytaj więcej w Money.pl
Co z wizami do USA? Polska zyska ważny głos Senator Mikulski została wybrana do Izby Reprezentantów po raz pierwszy w 1976 roku.
Julian Assange chce zostać senatorem Projekt statutu partii założyciela WikiLeaks jest obecnie analizowany przez australijskich prawników.
Ustawa śmieciowa do zmiany. Nie przeszła Za uchwałą ws. wniesienia do Sejmu projektu nowelizacji opowiedziało się 92 senatorów.
Tagi: prawo, opłaty lotniskowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz