Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opłaty na autostradach. Nowy system kar

0
Podziel się:

Od stycznia obowiązują nowe kary za brak e-myta w systemie ViaToll.

Opłaty na autostradach. Nowy system kar
(Lech Gawuc/Reporter)

Przewoźnicy zwolnieni od odpowiedzialności. Za to surowe kary dla właścicieli samochodów ciężarówek i autokarów. Od stycznia obowiązują nowe kary za brak e-myta w systemie ViaToll.

Za brak opłaty zostanie ukarany właściciel lub posiadacz pojazdu, a nie kierowca. W przypadku umowy leasingu kara zostanie nałożona na posiadacza samochodu, który faktycznie z niego korzysta. Opłata specjalna za brak całego e-myta w przypadku zespołów pojazdów wyniesie od 500 złotych, do 1500 - w przypadku samochodów ciężarowych oraz autobusów.

Właściciel pojazdu będzie także odpowiadać za używanie urządzenia viaBox niezgodnie z przeznaczeniem. Jeśli więc wniesiemy opłatę w niepełnej wysokości, kara wyniesie 250 złotych za przejazd mniejszymi samochodami z przyczepą oraz 750 złotych w przypadku większych samochodów i autokarów.

Jeśli posiadacz pojazdu naruszy obowiązek uiszczenia e-myta, nie będzie mógł zostać ukarany więcej niż raz na dobę. Nieważne będzie, ile płatnych odcinków dróg samochód przejechał w ciągu jednego dnia bez uiszczenia e-myta lub uiszczenia go w niepełnej wysokości. To samo dotyczy kary dla kierowcy za wprowadzenie do urządzenia nieprawidłowych danych o kategorii pojazdu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyjeżdżasz na święta? Dobra wiadomość Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad spodziewa się wzmożonego ruchu na drogach krajowych w dni świąteczne oraz w okresie noworocznym.
Korzystasz z wyprzedaży? Poznaj swoje prawa Ubrania przecenione nie podlegają reklamacji - sprzedawca, który informuje o tym klientów - łamie prawo.
"2015 decydującym rokiem dla Platformy" Rok 2015 będzie sprawdzianem dla PO, której celem jest przede wszystkim wygrana w wyborach parlamentarnych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)