Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opłata audiowizualna
03.02.2015 09:25

"Opłata audiowizualna albo zapaść mediów publicznych"

Szef Rady Nadzorczej Polskiego Radia apeluje do polityków o nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, aby obywatel miał media o wysokiej jakości.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef Rady Nadzorczej Polskiego Radia apeluje do polityków o nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, aby _ obywatel miał media o wysokiej jakości _.

Janusz Adamowski mówił w radiowej Jedynce, że ma nadzieję na przebudzenie _ świata polityki _ i przyspieszenie prac nad nową ustawą. Przypomniał, że do tej pory mimo deklaracji politycy nie uchwalili zmian.

A te są potrzebne, bo przy braku ustawy o opłacie audiowizualnej mediom publicznym może grozić kryzys. Tym bardziej, że dochody z abonamentu spadają, a bez nich radiu, a zwłaszcza telewizji, trudno będzie przetrwać. Profesor Adamowski podkreślił, że abonament to nie haracz, a danina, za którą obywatel może mieć media wysokiej jakości._ Albo opłata audiowizualna, albo zapaść mediów publicznych _- podkreślił.

Szef Rady Nadzorczej Polskiego Radia dodał, że bardzo ważna dla radia jest misja publiczna, jednak jej definicję trzeba zmieniać stosownie do zmieniających się czasów. Niezmiennie jednak wyznacznikiem misji powinna być kultura wysoka, dobra literatura i muzyka, rzetelna informacja oraz edukacja. _ - A tej ostatniej brakuje w wielu programach komercyjnych _ - dodał.

Dziś uroczyste obchody 90-lecia Polskiego Radia. O 11:00 w gmachu Radia odbędzie się specjalne sympozjum z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego - patrona obchodów.

Czytaj więcej w Money.pl
Przekonują do nowego haraczu na telewizję KRRiTV chce by nowa opłata audiowizualna została przyjęta jeszcze w tym roku.
Radio i tv na Krymie już rosyjskie. Ukraińskie stacje wyłączone W sumie, jak podaje agencja Interfax-Ukraina, na terenie Autonomicznej Republiki Krymu wyłączono już emisję pięciu ogólnoukraińskich kanałów telewizji i jednego krymskiego.
CNN chce jak najszybciej zacząć korzystać z dronów CNN i FAA przygotują stosowne przepisy, które pozwolą amerykańskiej prasie na korzystanie z latających dronów. W końcu jakość ujęć liczy się ponad wszystko.
Tagi: opłata audiowizualna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz