Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.04.2014 18:13

Opiekunowie niepełnosprawnych nadal protestują przed Sejmem

W namiotach stojących czwarty tydzień przed parlamentem jest kilkanaście osób - opiekunów i wspierających ich protest.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)
Protest trwa już czwarty tydzień

Protestujący opiekunowie osób niepełnosprawnych spędzają święta przed Sejmem. W namiotach stojących czwarty tydzień przed parlamentem jest kilkanaście osób - opiekunów i wspierających ich protest.

Danuta Bodzioch mówi, że choć tęskni za rodziną nie ma wyjścia innego, niż trwać do skutku.

Koszyczki ze święconkami przynoszą protestującym także warszawiacy - wśród odwiedzających był między innymi Stanisław Kostro, który przyjechał z Żoliborza.

Współorganizator protestu Piotr Kret mówi, że protestujący pozostaną przed Sejmem aż zostaną spełnione ich postulaty: świadczenie w wysokości płacy minimalnej i prawo do 25 dni urlopu - jak to nazywa - _ wytchnieniowego _.

Opiekunowie osób, które stały się niepełnosprawne w wieku dorosłym utracili w lipcu prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, jeżeli nie spełniali kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej. Trybunał Konstytucyjny nakazał świadczenie przywrócić. Protestujący domagają się przywrócenia świadczenia na takich samych zasadach, jak dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Protest rodziców w Sejmie zawieszony Wojciech Kalinowski z grupy opiekunów protestujących w Sejmie powiedział, że powodem zawieszenia protestu jest uchwalenie tego dnia przez Sejm ustawy podwyższającej świadczenia pielęgnacyjne.
Koalicja o pomocy dla opiekunów: na tyle nas stać, opozycja: to za mało _ - Rząd nie realizuje swych obietnic i dzieli grupy niepełnosprawnych ze względu na wiek - _ uważają politycy PiS.
Protest przed Sejmem. _ Stop wykluczeniu! _ Protestujący opiekunowie niepełnosprawnych domagają się przede wszystkim przywrócenia odebranych im w lipcu 2013 r. świadczeń pielęgnacyjnych.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz