Notowania

prostytucja
29.03.2009 19:10

Operacja "Kopernik": 23 Polaków zatrzymanych

Policja zarzuca im zmuszanie do prostytucji, szantaż i rozbój.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Hiszpańska policja zakończyła trwającą dwa lata Operację _ Kopernik _. Wśród 44 aresztowanych osób, 23 to Polacy. Policja zarzuca im zmuszanie do prostytucji, szantaż, rozbój i złamanie Prawa o Obcokrajowcach.

Akcja została przeprowadzona na Wyspach Kanaryjskich a ostatnimi aresztowanymi Polakami są 39 letni Waldemar C. i 40 letni Piotr J. Obaj, oferowali źle sytuowanym kobietom, głownie z Białorusi, Rumunii i Ukrainy, uczciwą pracę w Hiszpanii. Na miejscu okazywało się, że jest nią prostytucja. Jedna z kobiet doniosła o tym policji i ta aresztowała Polaków, właścicieli czterech nocnych klubów oraz obywateli Czech i Niemiec.

Operacja _ Kopernik _ rozpoczęła się dwa lata wcześniej, kiedy to policja z Wysp Kanaryjskich wpadła na trop Polaków poszukiwanych Międzynarodowym Listem Gończym. Zarzucano im zabójstwa, rozboje i handel narkotykami. Aresztowano wtedy pięciu Polaków, których potem wydano władzom w Warszawie.

Drugim etapem Operacji było rozpracowanie szajki zajmującej się kradzieżą i handlem samochodów. Auta trafiały do krajów Europy Wschodniej gdzie fałszowano im dokumenty i przetaczano numery. Z 22 aresztowanych 16 było Polakami.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: prostytucja, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz